Xavier Naidoo dėl homofobijos prarado galimybę atstovauti Vokietiją „Eurovizijoje“

Š. m. lapkričio 21 dieną Vokietijos nacionalinis transliuotojas NDR paskelbė, jog 2016 metais šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse neatstovaus vienas populiariausių Vokietijos atlikėjų Xavier Naidoo, kaip buvo pranešta anksčiau. Pasak NDR atstovo Thomo Schreiber, besitęsiančios kalbos apie Xavier skandalus galėtų pakenkti „Eurovizijos“ įvaizdžiui.

Vokietijos nacionalinio transliuotojo NDR sprendimas į Stokholmą siųsti atlikėją Xavier Naidoo sukėlė didelį atgarsį tiek Vokietijoje, tiek ir tarp „Eurovizijos“ gerbėjų visoje Europoje. Daugybė žmonių išreiškė pasipiktinimą, jog į „Euroviziją“ gali vykti žmogus, kurio dainų žodžiuose galima aptikti antisemitizmo bei homofobijos apraiškų. Vokiečius taip pat stebina Xavier politinės pažiūros ir sąsajos su grupuotės „Reichsbürgerbewegung“, teigiančios Vokietijos Reicho egzistavimą, veikla.

„Sulaukėme audringos reakcijos. Eurovizijos dainų konkursas yra džiaugsmingas įvykis, kurio pamatas – muzika ir tautų bendrystė. Šių tikslų privalome siekti bet kokia kaina. Dabartinės diskusijos galėtų rimtai pakenkti Eurovizijos dainų konkurso įvaizdžiui. Dėl šios priežasties X. Naidoo Vokietijai Eurovizijoje neatstovaus,“ – rašoma nacionalinio transliuotojo pareiškime.

Savo ruožtu X. Naidoo neigia bet kokius kaltinimus homofobija, antisemtizmu ar ryšiais su nacistinėmis grupuotėmis. „Mano aistros muzikai bei įsipareigojimo meilei, laisvei, tolerancijai ir bendrystei šis sprendimas nepakeis,“ – tikino dainininkas asmeninėje socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.