Vokietijos futbolininkas atskleidė negalintis būti atviras profesionaliajame sporte

Savo tapatybės nenorėjęs atskleisti vokiečių futbolininkas „Reddit“ socialiniame tinklapyje prakalbo apie homoseksualumą. Žinomas slapyvardžiu „Eckfahne“, futbolininkas teigė, kad tylėti apie savo seksualinę orientaciją buvo priverstas komandos, kuriai atstovauja, ir yra pernelyg įbaugintas, kad atskleistų savo tapatybę.

20 metų amžiaus sportininkas atskleidė žaidžiantis trečiojoje Vokietijos futbolo lygoje ir uždirbantis apie 9000 eurų.

Naudodamasis socialiniu tinklapiu futbolininkas atsakė į gerbėjų klausimus ir nurodė, jog neketina apie savo seksualinę orientaciją prabilti viešai, nes baiminasi žiniasklaidos dėmesio.

Savo seksualinės orientacijos futbolininkas nėra atskleidęs ir savo šeimai, apie tai žino tik keli geriausi draugai. Viena iš jų apsimeta jo mergina, kad kitiems „nekiltų įtarimų“ ir jis atrodytų „normalus“.

Žaidėjas taip pat prisipažino susitikinėjantis tik su vyrais, kurie niekaip nėra susiję su futbolu.

Šiemet apie homofobiją sporte buvo plačiai kalbama ir Jungtinėje Karalystėje. Aukščiausiose Jungtinės Karalystės futbolo lygose šiuo metu nėra nė vieno atvirai homoseksualaus žaidėjo. „Priemier“ lygoje žaidžiančios „Arsenal“ komandos vadovas Ivanas Gazidis neseniai teigė esąs „visiškai įsitikinęs“, jog žaidėjai „atsiskleis artimiausiu metu“, bet iki šiol niekas neišdrįso to padaryti.

„Burnely“ komandai priklausantis žaidėjas Andre Gray visai neseniai sulaukė kritikos dėl savo homofobinio turinio žinučių tinklapyje „Twitter“, kurias jis buvo paskelbęs dar 2012 metais.

Futbolininkas laukia Anglijos Futbolo asociacijos, kuri viešai deklaruoja netoleruojanti homofobijos sporte, sprendimo. Remiantis asociacijos taisyklėmis, už neapykantą seksualinės orientacijos pagrindu kurstančius komentarus sportininkui gali būti liepta sumokėti 12 000 svarų (14 000 eurų) baudą ir uždrausta dalyvauti dvejose rungtynėse.