Viviane Reding: „Gyvename jau XXI amžiuje ir tikiu, kad turi įsigalėti žmonių skirtumų pripažinimas.“

Girdėjau, kad Lietuvoje dar 1529-aisiais buvo priimtas Statutas, nukreiptas prieš moterų diskriminaciją. Taigi tuo buvote pasirūpinę jau keliais šimtais metų anksčiau, nei kiti pastebėjo, kad šioje srityje esama problemų. Tikiuosi, kad, besivystant visuomenei, nesukursite naujų problemų. Piliečiai yra lygūs, kad ir koks jų statusas ar seksualinis elgesys, jei jie elgiasi pagal įstatymus. Negali būti jokios diskriminacijos. Tikiu, kad tai galioja visiems piliečiams. Tai įrašyta mūsų sutartyje – nediskriminavimas yra sutarties dalis, vienas iš principų, kuriais remiasi Europa. Tikiu, kad jūsų šalyje bus teigiamų poslinkių.“ Teigė Lietuvoje viešėjusi Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės reikalų eurokomisarė Viviane Reding.

Anot jos, Pagrindinių teisių agentūros (FRA), atliktos studijos apie LGBT žmonių diskriminaciją visoje Europoje rezultatai buvo baisūs:

„Egzistuoja labai stipri diskriminacija – gatvėje, mokykloje, darbo vietose. Ji perauga net į smurto atakas. Tie žmonės bijo išeiti, elgtis normaliai. Turiu omeny ne gėjų eitynes, o kasdienį gyvenimą. Matau tikrą problemą. Smurtas prieš bet kurią žmonių grupę yra nepriimtinas. Jis pažeidžia įstatymą. Norėčiau vėl priminti 1529 metų Statutą, kuriame buvo pažymėta, kad smurtas prieš moteris yra neteisėtas. Gyvename jau XXI amžiuje ir tikiu, kad turi įsigalėti žmonių skirtumų pripažinimas.“ Kalbėjo eurokomisarė.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt