Vilniuje vyko projekto „Vaivorykštės teisės“ regioninis seminaras

Š. m. lapkričio 23 d. Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL​, bendradarbiaudama su Suomijos Teisingumo ministerija, Suomijos LGBT* teisių organizacija Seta​ ir Suomijos ambasada Vilniuje, surengė regioninį seminarą „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Baltijos šalyse ir Suomijoje skatinimas“.

Regioninio seminaro „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Baltijos šalyse ir Suomijoje skatinimas“ metu buvo pristatytos politikos priemonių LGBT* teisių ir lygybės srityje Europos Sąjungos valstybėse narėse aktualijos. Renginio metu Baltijos šalių ir Suomijos atstovai taip pat aptarė naujausius politikos pokyčius regione įgyvendinant Europos Komisijos veiksmų planą LGBTI asmenų lygybei skatinti.

Pirmosios seminaro diskusijos metu buvo pristatyti iššūkiai ir politikos priemonės LGBTI lygybės pažangai Baltijos šalyse ir Suomijoje skatinti, o antrojoje diskusijų dalyje buvo aptarta pažanga siekiant įtvirtinti translyčių žmonių teises. Regioninio seminaro metu paraleliai vyko ir trys skirtingos dirbtuvės LGBTI asmenų lygybės švietimo sistemoje, LGBTI asmenų sveikatos ir neapykantos kalbos bei neapykantos nusikaltimų temomis.

 

© Giordano Campanelli

Š. m. lapkričio 22 d. Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje Vilniuje vyko priėmimas regioninio seminaro „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Baltijos šalyse ir Suomijoje skatinimas“ proga. LGBTI aktyvistus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Baltarusijos sveikino Suomijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Christer Michelsson, LGL vadovas Vladimiras Simonko, Suomijos Teisingumo ministerijos, Suomijos LGBT* teisių organizacijos Seta ir Suomijos vietos ir regionų valdžios institucijų asociacijos atstovai.

 

 

© Giordano Campanelli

Š. m. lapkričio 24 dieną Suomijos ambasadoje Vilniuje vyko projekto „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Europoje skatinimas“ partnerių susitikimas. Susitikimo dalyvius sveikino Suomijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Christer Michelsson.

© Giordano Campanelli

Projektu „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Europoje skatinimas“ plėtojamos LGBTI lygybės politikos priemonės keturiose valstybėse narėse: Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Projektą įgyvendina Suomijos Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Socialinių reikalų ir Sveikatos ministerijomis bei nacionaline NVO koalicija „Seta – LGBTI Rights in Finland“, Suomijos vietos ir regionų valdžios institucijų asociacija ir Nacionaline LGBT* teisių organizacija LGL.

170-1024x117Projektą „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Europoje skatinimas“ remia Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo (REC) programa 2014-2020.