Vilniuje – pirmasis „Vaivorykštės dienų“ 2017 protmūšis

Š. m. gegužės 17 d. Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (ang. „IDAHOT“) proga Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pakvietė į „Vaivorykštės dienų“ LGBT* protmūšį Vilniuje. Žymūs LGBT* žmonės, LGBT* judėjimo istorija, teisinė LGBT* asmenų padėtis, LGBT* muzika ir filmai – apie tai ir dar daugiau sužinojo teminio „Vaivorykštės dienų“ protmūšio bare „Peronas“ dalyviai.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšio klausimus mums padėjo parengti Vilniaus protmūšio guru Ugnius Antanavičius, savo minties galia išgarsėjęs kartu su komanda „Gagarin on the moon“. „Vaivorykštės dienų“ protmūšio Vilniuje dalyvių taip pat laukė pokalbis „Kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius Lietuvoje?“ su Lygių galimybių kontroliere Agneta Skardžiuviene, drag atlikėjo Alenchicco Tomas pasirodymas “Sweet Transvestite”.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšis – tai subtilus priminimas. LGBT* judėjimas – ne tik teisiniai, socialiniai ir kultūriniai iššūkiai, bet ir spalvinga mūsų bendruomenės istorija ir kultūra. Labai džiaugiamės, kad IDAHOT dienos proga prie mūsų prisijungė ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Renginys pradėtas trumpu neįpareigojančiu pokalbiu apie tai, kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius, nors ir nepriklausai šiai bendruomenei. „Lygybė ir įvairovė yra mūsų visuomenės turtas. Padarykime taip, kad čia gyventi būtų gera visiems – kitos išeities paprasčiausiai neturime,“ – sakė Lygių galimybių kontrolierė.

© Giordano Campanelli

„Vaivorykštės dienų“ LGBT* protmūšis Vilniuje yra Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio dalis. Pilną festivalio renginių programą galite rasti čia. Renginį rėmė fondas Stiftung EVZ (Vokietija).

„Vaivorykštės dienų“ LGBT* protmūšiai persikels į Klaipėdą ir Kauną. Gegužės 20 dieną 16.00 val. „Vaivorykštės dienų“  protmūšis vyks Klaipėdos kultūros fabrike (studija 2A), gegužės 21 dieną 16.00 val. Kauno kavinėje „Kultūra“.