Vilniaus meras: „Baltic Pride“ 2022 bus įvairovės, lygių galimybių ir atvirumo šventė

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius džiaugiasi, kad keičiantis visuomenės požiūriui LGBT bendruomenės atžvilgiu „Baltic Pride“ jau tampa tradiciniu Vilniaus festivaliu. Remigijus Šimašius džiaugiasi galimybe „Baltic Pride“ 2022 kontekste bendradarbiauti su Oslo miesto savivaldybe ir kviečia visus vilniečius bei miesto svečius dalyvauti „Baltic Pride“ 2022 eitynėse „Už lygybę ir taiką“ ir tapti pokyčių Vilniaus mieste ambasadoriais.

Pirmą kartą „Baltic Pride“ istorijoje Vilnius ir Oslas tapo festivalio partneriais. Koks yra savivaldybių vaidmuo įtvirtinant lygias galimybes ir įvairovę? Ar tokie bendradarbiavimo pavyzdžiai yra esminiai skatinant lygias galimybes miesto gyventojams ir svečiams?

Tikrai verta pasidžiaugti, kad Vilniaus ir Oslo miestus sujungė aktyvus bendradarbiavimas ir kad tai vyksta pirmiausia žmogaus teisių srityje. Matome, miestų partnerystė, ypač šiandienos aktualijų fone, įgauna kur kas didesnę praktinę reikšmę nei tai jutome iki šiol.

Vilnius yra atviras, daugiakultūriškas ir skirtumus apjungiantis miestas. Siekiame, kad čia visi jaustųsi saugūs ir lygiaverčiai miesto gyventojai.

Buvome pirmoji savivaldybė Lietuvoje, prisijungusi prie Lietuvos Įvairovės Chartijos, taip įsipareigojome užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje nepriklausomai nuo asmens amžiaus, lyties, negalios, rasės, etninės kilmės ar tautybės, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei religinių įsitikinimų. Su komanda nuolat dirbame, kad šis įsipareigojimas virstų realiais pokyčiais, kurie pasiekia tiek savivaldybės sistemos darbuotojus, tiek vilniečius ar miesto svečius.

Oslas, turintis daug gerosios patirties ginant žmogaus teises, užtikrinant įvairovę ir lygybę, neabejotinai yra svarbus partneris Vilniui stiprinant LGBT bendruomenės teises mūsų mieste. Gerosios praktikos kuria pokytį tuomet, kai jomis galime dalintis. Esu įsitikinęs, šia linkme ir toliau tęsime bendrus darbus tarp Vilniaus ir Oslo.

Birželio pradžioje Vilniuje vyks „Baltic Pride“ 2022 renginiai. Kokią žinutę norėtumėte perduoti LGBT bendruomenei, Vilniaus gyventojams ir svečiams? Ar planuojate dalyvauti „Baltic Pride“ renginiuose?

Džiaugiuosi, kad vyksta „tektoniniai lūžiai“ mūsų visuomenės požiūryje, atsiranda daugiau laisvės, supratimo ir priėmimo – tai, kas prieš dešimt metų buvo pasitinkama su gana priešišku nusiteikimu, šiandien jau laukiama kaip tradicinio renginio. „Baltic Pride“ eitynės šį birželį Vilniuje bus įvairovės, lygių galimybių, atvirumo šventė. Kviečiu visus vilniečius ir miesto svečius būti jos dalimi ir pokyčių mūsų mieste ambasadoriais. Esu įsitikinęs, kad Vilniuje tikrai tilpsime visi.

F1

Kokios priemonės artimiausiu metu bus įgyvendintos Vilniuje siekiant didinti LGBT bendruomenės matomumą miesto viešosiose erdvėse ir savivaldybei pavaldžiose įstaigose?

Svarbiausia pergalė, kurios siekiame kartu su Laisvės partijos kolegomis Lietuvos Seime – Partnerystės įstatymo priėmimas. Tai – svarbiausia priemonė, kuri ir mieste padės užtikrinti lygias galimybes ir teises LGBT bendruomenei.

Ne mažiau svarbi priemonė yra leidimai ir savivaldybės palaikymas „Baltic Pride“ eitynėms ir renginiams. Šį birželį planuojamas tikrai reikšmingai išaugęs renginys, kuris, manau, bus ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos žmonių bei užsienio svečių, palaikančių LGBT bendruomenę, šventė.

Renginio metu miesto centre – Gedimino prospekte – turėsime ir laikinas šviesoforų instaliacijas, kuriose vaizduojamos skirtingos poros: vyrų, moterų, moters ir vyro. Centriniai Vilniaus tiltai ir fontanai nušvis vaivorykštės spalvomis – tai dar vienas simboliškas palaikymas. Vilnius turi ir meninę instaliaciją – vaivorykštės spalvų perėją, kurią planuojame atnaujinti.

Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją, gegužės 17-ąją, prie Savivaldybės kasmet keliame LGBT vėliavą kaip palaikymo bendruomenei simbolį ir žinią, kad Vilniuje visi yra saugūs ir laukiami.

EEA-and-Norway_grants

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas)“. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos Ekonominės Erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų Dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.