Vilniaus meras Artūras Zuokas giria Vilnių kaip demokratišką miestą, bet „Baltic Pride“ eitynių Gedimino prospekte nenori

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas teisinasi Briuselyje veikiančioms organizacijoms ir europarlamentarams dėl savivaldybės atsisakymo leisti sostinės Gedimino prospekte surengti homoseksualų eitynes „Už lygybę“. Jis jau nebeakcentuoja argumento, kad vienoje pagrindinių miesto gatvių policijai bus sunku užtikrinti dalyvių saugumą, bet aiškina, kad taip būtų pažeidžiamas reikalavimas nedemonstruoti pernelyg arti svarbių valstybės institucijų.

„Norėtume pabrėžti, kad, siekdama apsaugoti piliečių konstitucinę teisę turėti ir reikšti savo nuomonę, Vilniaus miesto savivaldybė taip pat siekia apsaugoti viešąjį interesą ir vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais“, – teigiama A.Zuoko pasirašytame rašte, kurio kopiją gavo 15min.lt. Jis, portalo žiniomis, buvo nusiųstas už homoseksualų teises kovojančios tarptautinei organizacijai „ILGA Europe“ ir Europos Parlamento grupės, ginančios gėjų bei lesbiečių teises, nariams.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt