Lietuvos Respublikos Prezidentei – klausimai dėl Baltic Pride eitynių

Po D.Grybauskaitės kalbos Europos Parlamento (EP) nariai surengė debatus ir galėjo pateikti jai klausimų arba paskelbti savo ar politinių grupių komentarus. Dalyvauti debatuose užsiregistravo bemaž pusšimtis europarlamentarų.

Viena pirmųjų kalbėjusi liberalų atstovė švedė Cecilia Wikström pabrėžė, kad ES neturi būti diskriminacijos. „Mes, liberalai, esame nuliūdę, kad Seimas atmetė teisės aktus, kuriais būtų ginamos seksualinės mažumos“, – teigė ji ir išreiškė viltį, kad Vilniuje bus leista surengti „Baltic Pride“ eitynes.

Austrė Ulrike Lunacek paragino D.Grybauskaitę užtikrinti, kad liepos 27 d. suplanuotos eitynės įvyktų, o žmonės jose galėtų dalyvauti laisvai ir nejausdami grėsmės. Europarlamentarė pareiškė ketinanti dalyvauti šiame renginyje.

„Norėčiau, kad Vilnius džiaugtųsi įvairove, švęstų atvirumą, toleranciją ir pakantumą, kad miestas būtų atviras visiems, – kalbėjo Nyderlandams atstovaujanti Sophia in ‘t Veld. – Manau, prezidente, sutiksite, kad homofobija nėra atsakas tokiais nežinios laikais, nekuria naujų darbo vietų ir nėra geras miestų ženklas. Tikiuosi dalyvauti parade ir ten pamatyti jus.“

Plačiau skaitykite portale 15min.lt