Vienas iš trijų LGBT* keliautojų patiria diskriminaciją per atostogas

Kelionių kompanijos „Virgin Holidays“ ir Jungtinės Karalystės LGBT* teisių organizacijos „Stonewall“ atlikta apklausa parodė, kad LGBT* keliautojai visame pasaulyje per atostogas patiria diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės. Apklausos duomenimis, vienas iš trijų LGBT* keliautojų yra patyręs homofobinę ar transfobinę diskriminaciją.

„Virgin Holidays“ ir „Stonewall“ atlikta apklausa parodė, kad 37 proc. LGBT* keliautojų yra patyrę diskriminaciją per atostogas, o 6 proc. dėl savo tapatybės susidūrė su fiziniu smurtu. Apklausa taip pat atskleidė, kad LGBT* keliautojai per atostogas renkasi keliauti į LGBT* draugiškas valstybes. Pavyzdžiui, 63 proc. LGBT* keliautojų iš Jungtinės Karalystės atsisakė kelionės į šalį, kuri garsėja neigiamu požiūriu į LGBT* žmogaus teises.

23 proc. LGBT* keliautojų pripažino per atostogas bandantys nuslėpti savo seksualinę orientaciją ir (ar) lytinę tapatybę. 80 proc. apklaustųjų buvo įsitikinę, kad kelionių agentūrų atstovai prieš kelionę nepakankamai išsamiai informuoja LGBT* keliautojus apie esamą LGBT* žmogaus teisių padėtį šalyje, į kurią jie ruošiasi vykti.