Vienalytę santuoką sudarė pirmasis ES šalies lyderis

Liuksemburgo ministras premjeras Xavieras Bettelis tapo pirmuoju Europos Sąjungoje šalies vadovu, kuris vedė tos pačios lyties asmenį. Š. m. gegužės 16 dieną Liuksemburgo sostinės rotušėje įvyko X. Bettelio ir jo partnerio belgo Gauthier Destenay santuokos ceremonija, praneša naujienų portalas lrytas.lt.

Pernai katalikiškasis Liuksemburgas tapo 9-ąja Europos ir 17-ąja pasaulio šalimi, įteisinusia tos pačios lyties santuokas. Tos pačios lyties santuokos pripažįstamos Nyderlanduose, Liuksemburge, Belgijoje, Ispanijoje, Kanadoje, PAR, Norvegijoje, Švedijoje, Portugalijoje, Islandijoje, Argentinoje, Danijoje, iš dalies Prancūzijoje, Brazilijoje, Urugvajuje, Naujojoje Zelandijoje bei Didžiojoje Britanijoje, taip pat 19-oje JAV valstijų ir dalyje Meksikos.

„Linkiu visiems būti tokiems pat laimingiems kaip ir aš. Dėkoju Liuksemburgo žmonėms ir visiems, ačiū jums“, – priimdamas sveikinimus sakė iš pradžių kuklių ir privačių vestuvių norėjęs premjeras, kurį nudžiugino konservatyvaus Liuksemburgo žmonių palaikymas.

„Aš pasakiau „taip“. Turiu tik vieną gyvenimą ir nenoriu slėptis“, – pridūrė jis. 42 metų buvęs teisininkas X. Bettelis, kuris yra liberalas, neseniai sudarė koaliciją su socialistais ir žaliaisiais, taip nutraukdamas 34 metus trukusį krikščionių demokratų valdymą. Liepos 1-ąją Liuksemburgas pusmetį pirmininkaus ES, perimdamas šią atsakomybę iš Latvijos.

Šalies ministras pirmininkas X.Bettelis buvo pažadėjęs, kad jo vyriausybė sieks įteisinti vienos lyties asmenų santuokas. Liuksemburgo įstatymai įteisina tos pačios lyties asmenų santuokas ir suteikia įsivaikinimo teises.