Bono išreiškė paramą santuokos lygybės įteisinimui Airijoje

Š. m. gegužės 14 dieną populiarios airių roko grupės „U2“ atlikėjas Bono išreiškė paramą vienalyčių porų teisei sudaryti santuoką. Artėjant š. m. gegužės 22 dieną Airijoje vyksiančiam referendumui dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo, interviu dienraščiui „The Irish Times“ dainininkas pabrėžė visapusiškai remiantis santuokos lygybę.

„Santuokos idėja peržengia religiją. Ji priklauso žmonėms. Santuoka nėra religinis institutas, todėl kiekvienas žmogus yra laisvas pasirinkti. Kiek žinau, Jėzus nebuvo susituokęs, kaip ir daugelis Romos katalikų dvasininkų. Todėl akivaizdu, kad santuokos esmė nėra susijusi su religija,“ – pabrėžė Bono.

„Esu įsitikinęs, jog gebėjimas įsipareigoti yra viena nuostabiausių žmogiškųjų savybių. Tai padaryti sudėtinga, todėl kiekvienas tam ryžęsis – savaime vertas pagarbos. Santuoka yra nuostabus dalykas,“ – tikino atlikėjas.

„Jei tiki, jog santuoka skirta tik priešingos lyties poroms, – tikėk. Bet turi žinoti, kad daugiau kaip 50 % žmonių su tuo nesutinka. Todėl kiekvienas negalintis su tuo susitaikyti paprasčiausiai bando paneigti realybę. Privalome užtikrinti, kad kiekvienas mūsų šalies pilietis turėtų galimybę pasinaudoti savo teise sudaryti santuoką,“ – paragino Bono.

Naujausių visuomenės apklausų duomenimis, tos pačios lyties asmenų teisės susituokti užtikrinimą palaikantys tikina apie 70 % airių. Santuokos lygybės įteisinimui paramą išreiškė Airijos sveikatos apsaugos ministras Leo Varadkaras, buvęs šalies Lygių galimybių ministras Patas Carey’is, aktorius Colinas Farrellas, dainininkė Roisin Murphy bei daugelis kitų autoritetingų asmenų.