Vienalytė pora iš Nyderlandų patyrė homofobinį ir rasistinį išpuolį Rygoje

Niels Heijster ir Jonathan Kuppens, tos pačios lyties pora iš Olandijos, davė interviu leidiniui „Algemeen Dagblad“ apie siaubingą kelionę į Latvijos sostinę Rygą. Turistai tvirtina, kad Rygoje patyrė homofobinį ir rasistinį išpuolį ir iki pat kelionės pabaigos bijojo išeiti iš viešbučio.

„Mano vaikinas yra tamsiaodis ir tai iškart traukia aplinkinių dėmesį. Girdėjome užgaulių komentarų, jį nufotografavo. Situacija vis prastėjo. Į mus skriejo buteliai, ant mūsų šaukė. Mes nesupratome, ką mums sako, tačiau buvo aišku, kad mums grasina. Barmenas ignoravo mano vaikino užsakymą. Mes grįžome atgal į viešbutį ir daugiau iš ten neišėjome“, – pasakojo Niels Heijster.

Vyrai kreipėsi į kelionių agentūrą, Nyderlandų ambasadą ir „Amnesty International“, kad gautų galimybę kuo greičiau palikti šalį.

„Kai mes užsakėme kelionę, mūsų paklausė, ar mes neturim informacijos, kurią turėtume atskleisti apie save. Bet mes net nepagalvojome, kad 2018-aisiais metais seksualinė orientacija ir odos spalva gali būti kliūtimi keliauti Europoje. Dabar kelionių agentūra kaltina mus pačius dėl tokios situacijos. Mes net nevaikščiojome susikibę už rankų. Mes tiesiog norėjome gerai praleisti atostogas, bet turėjome praleisti jas viešbučio kambaryje“, – sakė N. Heijster.

Latvijos LGBT organizacijos „Mozaika“ įkūrėja Linda Freimane parašė socialiniame tinklapyje „Facebook“, kad jai labai gėda, kad tai atsitiko Rygoje.

„Du vaikinai, turistai iš Nyderlandų atvažiavo į Rygą. Jau po pirmos dienos jie bijojo palikti viešbutį, nes susidūrė su žeminančiu elgesiu. Priežastis? Jie yra pora ir vienas iš jų yra tamsiaodis. Labai sunku patikėti, kad tai įvyko 2018 metais Rygoje. Šių turistų istorija jau buvo paviešinta viename miesto laikraštyje. Ką tai rodo? Kad Latvija nėra saugi vieta tamsiaodžiams homoseksualiems asmenims. Man liūdna tai skaityti ir gėda, kad taip atsitiko“, – konstatavo aktyvistė.