Valdovų rūmuose Vilniuje įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2016

Kovo 29 dieną Valdovų rūmuose iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti pernai metais žmogaus teisių srityje pasižymėję asmenys ir organizacijos, pagerbti jų darbai ir iniciatyvos.

Apdovanojimai  už nuopelnus lygybės ir įvairovės srityje 2016 metais įteikti 10-yje nominacijų:

Lyčių lygybės apdovanojimas įteiktas Vilniaus miesto krizių centro direktorei Nijolei Dirsienei už ilgametį rūpestį moterimis, nukentėjusiomis nuo smurto, ir daugiau nei 20 metų vykdomą aktyvų darbą smurto prevencijos srityje.

Tautų dialogo apdovanojimas įteiktas Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkei Natalijai Šertvytienei už aktyvų tautų dialogo puoselėjimą Lietuvoje, ukrainiečių tautinio tapatumo išsaugojimą ir pagalbą ukrainiečių integracijos procesuose.

Vaivorykštės apdovanojimas įteiktas informacinės ir socialinės interneto platformos „išgir̃stì“ autoriams organizacijai „In corpore“ už  saugią erdvę, padedančią LGBT* asmenims ir jų artimos aplinkos žmonėms dalintis patirtimi ir būti išgirstiems.

Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ įteiktas Marijampolės futbolo treneriui Martynui Karpavičiui už pirmą kartą Lietuvoje suorganizuotą močiučių futbolo čempionatą taip įrodant, kad judėjimo džiaugsmą gali patirti kiekvienas, nepaisant savo amžiaus.

Įveiktos kliūties apdovanojimas įteiktas Lietuvos aklųjų bibliotekos savanoriui Albertui Aužbikavičiui, kuris įgarsino 53 knygas, taip atverdamas galimybes regėjimo negalią turintiems asmenims patirti knygų pasaulį.

Religijų įvairovės apdovanojimas įteiktas LRT Kultūra laidai „Anapus čia ir dabar“ už kritinio požiūrio ir diskusijos sklaidą apie religijų įvairovės reikšmę Lietuvoje ir pasaulyje.

Metų proveržio apdovanojimas įteiktas „Baltic Pride“ 2016 eitynių „Už lygybę!“ organizatoriams už sėkmingiausias Lietuvos istorijoje LGBT* bendruomenės eitynes, kuriose dalyvavo daugiau nei 3 000 žmonių.

Žiniasklaidos balso apdovanojimas įteiktas 15min.lt portalo žurnalistei Kristinai Aksamitaitei už lygybės ir įvairovės idėjų skatinimą rašant lyčių lygybės, romų integracijos, smurto prieš moteris mažinimo ir kitomis žmogaus teisių temomis.

Gyvenimo nuopelnų apdovanojimas už nuopelnus žmogaus teisių srityje įteiktas Leonidui Donskiui. Apdovanojimą atsiėmė jo žmona Jolanta Donskienė.

Be įprastinių apdovanojimų šiemet taip pat buvo įteiktas specialus Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje įsteigtas apdovanojimas „Už pilietinės visuomenės stiprinimą“. Jis įteiktas koalicijai „Psichikos sveikata 2030“ už siekį įtvirtinti atvirumo, skaidrumo bei žmogaus teisių principus psichikos sveikatos sistemoje.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai išdalinti jau ketvirtą kartą. Apdovanojimus kasmet rengia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet prie organizatorių prisijungė Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Laimėtojams įteiktos menininko Viktoro Dailidėno statulėlės.

Renginio metu koncertavo akordeonininkas Martynas Levickis, pianistas Linas Duržinskas, Lietuvos aklųjų choras „Feniksas“ ir vaikų choras „ReMiDo“. Renginį vedė Marijus Žiedas.

Renginio svečius sveikino lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo atstovė Dovilė Juodkaitė ir Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen.

Apdovanojimus teikė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narės Aušrinė Armonaitė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen, Dakaro maratono lenktynininkai Vaidotas Žalas ir Saulius Jurgelėnas, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Ronė, Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen, projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas, žurnalistai Andrius Tapinas ir Indrė Makaraitytė, Teisingumo viceministras Justas Pankauskas ir lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Renginį tiesiogiai transliavo LRT Kultūra.

Renginio fotografas – Augustas Didžgalvis