„Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalis pradėtas diskusija dėl partnerystės reglamentavimo Lietuvoje

Š. m. gegužės 9 dieną Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) ir Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen, pakvietė į diskusiją apie galimybes reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje.

Partnerystės institutas aktualus ne tik tos pačios lyties poroms, bet ir skirtingų lyčių poroms, gyvenančioms ne santuokoje. Nors galimybė registruoti partnerystę yra numatyta dar 2001 metais įsigaliojusioje naujojoje Civilinio kodekso redakcijoje, iki šiol nėra priimti partnerystės institutą reglamentuojantys teisės aktai. Kodėl Lietuvos politikai vis dar delsia žengti šį žingsnį, nors vyro ir moters partnerystei pritaria absoliuti dauguma, t. y. 84 proc., šalies gyventojų? O galbūt vis dar esame „nepasiruošę“ suteikti teisinį pripažinimą tos pačios lyties poroms? Kokių žingsnių turime imtis, siekdami platesnio sutarimo šiais klausimais visuomenėje?

Partnerystės institutas Lietuvoje – ar tai iš tiesų tik moralinio (vertybinio) pobūdžio dilema? O gal tai elementarus būdas spręsti praktines nesusituokusių tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų problemas? Šie klausimai buvo aptarti pirmajame „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio renginyje Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Diskusijoje dalyvavo: Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė, Liberalai), Mykolas Majauskas (Lietuvos Respublikos Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)), Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras), Tomas Vytautas Raskevičius (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius), Doc. Liutauras Gudžinskas (VU TSPMI dėstytojas). Diskusiją moderavo portalo DELFI.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius.


© Giordano Campanelli

Diskusija yra Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio dalis. Išsamią festivalio renginių programą galite rasti čia.