Europos Taryba lietuvių iniciatyva pasmerkė homoseksualių vyrų persekiojimą Čečėnijoje

Lietuvos parlamentarų iniciatyva Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja pasmerkė Čečėnijos valdžios vykdomą homoseksualių vyrų persekiojimą ir paragino atlikti tyrimą.

Rezoliucijos tekstą Strasbūre veikiančiai organizacijai pateikė Seimo nariai Emanuelis Zingeris ir Kęstutis Masiulis.

„Pastarieji pranešimai apie gausius LGBT bendruomenės narių grobimus, slaptą įkalinimą, kankinimus ir žudymus be teismo Čečėnijoje yra naujas iššūkis Europos Tarybai; valstybės organizuotas tam tikros grupės masinis persekiojimas dėl lytinės orientacijos kelia didžiulį susirūpinimą, kad Europos Tarybos narėje vyksta masiniai žiaurumai. Tai skatina Europos Tarybą skubiai imtis veiksmų ir priimti rezoliuciją, kuria nurodoma atlikti specialų tyrimą šiuo klausimu“ – rašoma rezoliucijoje.

E.Zingeris BNS sakė, kad skirtingų partijų atstovai vieningai pritarė rezoliucijai. Jo teigimu, parlamentarams Strasbūre situaciją pristatė iš Rusijos atvykę žmogaus teisių aktyvistai ir žurnalistai.

„Matome hitlerinę politiką, tai nusikaltimai žmoniškumui. Mane ypatingai sukrėtė rusų demokratų pasakojimai, kad šeimos pačios raginamos žudyti savo vaikus“, – BNS sakė E.Zingeris. Jo teigimu, LGBT* žmogaus teisių organizacijos prašo Europos Sąjungos (ES) šalių priglausti besislapstančius homoseksualius asmenis.