V. Mizaras: “Akivaizdžiai pažeidžiamas lygiateisiškumo principas”

Pareiškėjui teisme atstovavęs advokatas Vytautas Mizaras tvirtino, kad savivaldybei nesuderinant eitynių prašomoje vietoje „akivaizdžiai pažeidžiamas lygiateisiškumo principas ir sąmoningai diskriminuojama socialinė grupė, nestandartinės seksualinės orientacijos asmenys“.

Advokatas pabrėžė, jog kitais atvejais savivaldybė leido renginius Gedimino prospekte – socialdemokratų eiseną minint Tarptautinę darbo dieną gegužės 1-ąją ir t.t., o vienintelis leidimo negavęs renginys buvo tautinio jaunimo rengtos eitynės kovo 11-ąją, kai, pasak advokato, prospekte vyko kiti renginiai.

LGL projektų vadovas Tomas Vytautas Raskevičius po teismo posėdžio žurnalistams tvirtino neabejojantis, kad sprendimas bus jų naudai.

„Šita byla yra didžiulis postūmis užtikrinti susirinkimų teisę visoms visuomenės grupėms be išimties, tikrai tikime ir pasitikime teismu, kad sprendimas bus mūsų naudai, ir manome, kad tai būtų vienu žingsneliu arčiau iki efektyvios žmogaus teisių apsaugos Lietuvoje“, – sakė T.V.Raskevičius.

Plačiau skaitykite portale diena.lt