Utenoje įvyko Gyvosios dokumentikos spektaklis „Įvairovės balsai“

Š.m. lapkričio 12 d. Utenos kultūros centre įvyko gyvosios dokumentikos spektaklis „Įvairovės balsai“. Uteniškiai ne tik turėjo galimybę išgirsti diskriminaciją patiriančių ir užuojautos nereikalaujančių moterų istorijų, bet taip pat išvysti Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose pristatytą fotografijų parodą „Įvairovės balsai“ bei susitikti su jos sudarytoja menotyrininke Rūta Ostrovskaja. 

Žvarbų lapkričio pirmadienį į Utenos kultūros centro didžiąją salę sugužėję uteniškiai buvo maloniai nustebinti drąsių ir stereotipus griaunančių moterų istorijų apie priklausomybes, homofobiją, bifobiją ir rasizmą. Istorijas užpildantys teatralizuoti intarpai nepaliko žiūrovų abejingų, kurie po pasirodymo atlikėjams negailėjo ovacijų atsistoję.

Pasibaigus gyvosios dokumentikos spektakliui žiūrovai dar ilgai nesiskirstė. Susitikę kultūros centro foje, kur eksponuojama „Įvairovės veidai“ paroda, jie taip pat turėjo galimybę susipažinti su parodos atsiradimo istorija iš parodos sudarytojos lūpų bei gyvai pabendrauti su spektaklio herojėmis, atlikėjais ir organizatoriais.

Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas džiaugiasi, jog miesto gyventojai ne tik supažindinami su šio unikalaus renginio žanru, bet taip pat turėjo galimybę praplėsti savo akiratį subtiliomis, kontroversiškomis, bet itin svarbiomis mūsų visuomenei temomis.

Moterų istorijas gyvosios dokumentikos spektaklyje „Įvairovės balsai“ kartu su paroda „Įvairovės veidai“ turėsite galimybę išvysti lapkričio 26 d. Klaipėdos kultūros fabrike ir lapkričio 27 d. Alytaus miesto teatre. Renginys nemokamas.

Rūta Ostrovskaja, parodos pristatymas.

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, partneriai – viešoji įstaiga Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir asociacija LGL.