USAID vadovas: „LGBT* asmenys – viena labiausiai skurdo pažeidžiamų visuomenės grupių“

Š. m. vasario 24 dieną JAV Tarptautinio vystymosi agentūros (USAID) vykdantysis administratorius Alfonso Lenhardtas pabrėžė, kad LGBT* asmenys pasaulyje yra viena labiausiai skurdo paveiktų visuomenės grupių.

„Šio amžiaus misija yra įveikti skurdą visame pasaulyje. Viena labiausiai skurdo pažeidžiamų bendruomenių yra LGBT* asmenys, nes šie žmonės vis dar atstumiami visuomenės,“ – sakė USAID atstovas pristatydamas naują iniciatyvą sustiprinti LGBT* teisių judėjimus Rytų Europoje. „Turime kovoti už teisingumą bei lygias galimybes. Kiekvienas asmuo turi teisę atskleisti savo unikalų potencialą ir tapti pilnaverčiu visuomenės nariu,“ – pabrėžė A. Lenhardtas.

USAID būstinėje JAV sostinėje Vašingtone surengtame oficialiame renginyje dalyvavo LGBT* aktyvistai iš viso pasaulio bei USAID misijų Kosove, Moldovoje, Albanijoje, Serbijoje ir Gruzijoje atstovai.

„Vienas geriausių pristatytos paramos priemonės aspektų yra tas, kad mūsų pateiktos rekomendacijos yra universalios daugeliui šaliui. Džiaugiuosi, jog ši programa padės agentūros darbuotojams, partneriams bei suinteresuotoms šalims didinti LGBT* bendruomenės dalyvavimą ekonomikos vystymosi procese ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje,“ – tikino USAID vyresnis koordinatorius LGBT* klausimais Todd’as Larson’as.

2013 metų balandį USAID pristatė LGBT* tarptautinio vystymosi partnerystės programą – 16 000 000 dolerių vertės viešojo ir privataus sektoriaus bei „Gay and Lesbian Victory“ fondo iniciatyvą, kuria siekiama prisidėti prie LGBT* asmenų teisių visame pasaulyje įtvirtinimo.