Tyrimas: tos pačios lyties tėvai vaikams skiria daugiau laiko

Teksaso universiteto (JAV) Gyventojų tyrimų centro mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, jog tos pačios lyties tėvai vaikams skiria žymiai daugiau laiko. Tyrimo duomenimis, vienalytę šeimą sukūrusios lesbietės su savo vaikais per dieną praleidžia 40 proc. daugiau laiko nei su priešingos lyties partneriu gyvenančios moterys.

Teksaso universiteto tyrėjų teigimu, priešingos lyties šeimą sukūrę tėvai su vaikais praleidžia perpus mažiau laiko nei motinos, kai tuo tarpu homoseksualūs vyrai vaikams skiria tiek pat laiko, kiek ir homoseksualios moterys (apie 100 minučių per dieną).

„Tyrimo rezultatai įrodė, kad tos pačios lyties poros vaikams skiria net daugiau laiko nei priešingų lyčių tėvai. Pastarieji su vaikais žaisdami, skaitydami ar kartu ruošdami namų darbus praleidžia 2,5 val. per dieną, tuo tarpu tos pačios lyties tėvai – 3,5 val. Vienalyčiai partneriai būdami su vaikais skiria jiems visą savo dėmesį ir meilę,“ – pabrėžė tyrimo autorė Kate Prickett.

Teksaso universiteto mokslininkai pasitelkė 2003-2013 metų duomenis ir apklausė 40 000 tėvų, iš kurių 55 vaikus augina vienalytėse šeimose.