Aktorius Ianas McKellenas ragina LGBT* aktorius viešai atsiskleisti

Š. m. spalio 22 dieną žymus britų aktorius Ianas McKellenas paragino kolegas aktorius drąsiai kalbėti apie savo seksualinę orientaciją. 76 metų amžiaus I. McKellenas viešai atskleidė savo orientaciją dar 1988 metais, ir pabrėžia, kad šis žingsnis tik prisidėjo jo profesinės sėkmės.

„Pats nesuvokiau, kokį svorį nešiojuosi ant pečių, kol jo nenusimečiau. Visiems manantiems, jog prakalbę apie seksualinę orientaciją rizikuos savo karjera, noriu pasakyti, kad manoji tik ir prasidėjo, kai žengiau šį žingsnį,“ – pabrėžė I. McKellenas.

Aktoriaus komentarai pasirodė po prieštaringo JAV aktoriaus Matto Damono pareiškimo. Pastarasis prieš porą savaičių pareiškė esąs įsitikinęs, jog savo seksualinę orientaciją atskleidę aktoriai rizikuoja karjera. Kaip pavyzdį, M. Damonas minėjo kolegą aktorių Rupertą Everettą, kurio karjera, pasak M. Damono, prakalbus apie seksualinę orientaciją „sustojo“. „Žiūrovams nereikia žinių apie aktoriaus seksualinę orientaciją, tai – viena iš paslapčių, kurią reikia gebėti suvaidinti,“ – aiškino M. Damonas.