Tyrimas parodė, kad „Harį Poterį“ skaitę vaikai draugiškesni LGBT asmenims

Naujas tyrimas parodė, kad jauni žmonės, kurie skaitė „Harį Poterį“, labiau priima LGBT žmones. Mokslininkai iš keturių universitetų suvienijo jėgas tirdami pradinėje mokykloje besimokančių vaikų ir koledžo studentų požiūrį, siedami jį su žiniomis apie pašėlusiai populiarią J.K. Rowling fantastikos seriją.

Straipsnyje „Didžioji Hario Poterio magija: prietarų paneigimas“, paskelbtame taikomosios socialinės psichologijos žurnale, teigiama, kad vidurinių mokyklų mokiniai, kurie skaitė daugiau romanų ir susitapatino su epiniu herojumi Hariu, demonstravo didesnę toleranciją homoseksualiems žmonėms.

Kitos studijos atskleidė, kad „Hario Poterio“ skaitymas turėjo teigiamą poveikį vaikų požiūriui į emigrantus ir pabėgėlius, kurie taip pat priklauso padidintos diskriminacijos socialinėms grupėms.

J. K. Rowling niekada neslėpė, kad „Haris Poteris“ yra į lengvą šydą įvilkta pilietinių teisių kovos analogija.  Romanuose ypač ryški aliuzija į nacizmo iškilimą, kai pasakojama apie konfliktą tarp burtininkų, negrynakraujų ir žiobarų.

Pagrindinis herojus Haris Poteris kovoja su antagonistu Lordu Voldemortu ir jo Mirties Valgytojų armija, kad užtikrintų magiškojo pasaulio taiką.

Serijoje net veikia vilkolakis, atstovaujantis ŽIV nešiotojų diskriminacijos patirtį dėl baimės ir klaidingų įsitikinimų apie jų ligą.

2007 m. autorė taip pat atskleidė įsivaizdavusi Dumbldorą gėjumi ir visada pasisakė prieš fanatizmą, teigdama, kad „homofobija yra mylinčių žmonių baimė.“

Plačiau skaitykite čia.