Tyrimas: moterys labiau linkusios į biseksualumą nei vyrai

Notre Dame universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad 20-30 metų amžiaus moterys yra labiau linkusios į biseksualumą nei to paties amžiaus vyrai ir net tris kartus dažniau keičia savo seksualinę tapatybę. Tyrimo autoriai apklausė 5,018 jaunas moteris bei 4,191 vyrus iš JAV ir priėjo išvados, jog moterys yra „seksualiai lankstesnės ir labiau prisitaikančios“ nei vyrai, kurie dažniau save apibūdina kaip 100 procentų heteroseksualius ar homoseksualius.

Viena tyrimo autorių, Notre Dame universiteto sociologė Elizabeth Aura McClintock, tikino, jog moterų seksualinę tapatybę labiau veikia romantinės galimybės. „Moterys, kurias traukia tiek vyrai, tiek moterys, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms gali užmegzti išimtinai heteroseksualius santykius. Pavyzdžiui, sėkmingus santykius su vyrais kuriančios moterys ir vėliau dažniau linkusios megzti santykius su vyrais. O štai vienodą potraukį tiek vyrams, tiek moterims jaučiančios, bet nesėkmingų heteroseksualių santykių patirties turinčios moterys, yra labiau linkusios kurti tos pačios lyties santykius,“ – tyrimo rezultatus komentavo mokslininkė.

Sociologės atlikta apklausa taip pat parodė, jog išsilavinusios ir patrauklios moterys dažniau tikina esančios visu 100 procentų heteroseksualios. Pasak tyrėjos, tai galima sieti su didesne romantinių santykių su vyrais patirtimi. Tuo tarpu aukštąjį išsilavinimą turintys vyrai rečiau tikino esantys 100 procentų heteroseksualūs, o fizinis patrauklumas tokios ryškios įtakos vyrų seksualinei tapatybei neturėjo. „Vyrus rečiau traukia abiejų lyčių atstovai. Šia prasme vyrų seksualumas ne toks lankstus. Jei žmogus jaučia trauką tik tos pačios lyties asmenims, romantinių santykių patirtis turi mažai įtakos jo seksualinei tapatybei,“ – tikino E. A. McClintock.