Tyrimas: lesbiečių šeimose augantys paaugliai nepasižymi problematiškesniu elgesiu

Amsterdamo universiteto ir Williamso instituto UCLA teisės mokyklos mokslininkų atliktas lesbiečių šeimose augančių paauglių elgesenos tyrimas parodė, kad šie jaunuoliai nepasižymi problematiškesniu elgesiu nei heteroseksualių tėvų vaikai.

Nors 2001 metais Nyderlandai tapo pirmąja pasaulyje tos pačios lyties santuoką įteisinusia šalimi, kai kurie paaugliai dėl to, kad auga lesbiečių šeimoje, teigė patiriantys stigmatizaciją visuomenėje. Kuo stipresnę stigmatizaciją jaunuoliai patyrė, tuo rizikingesniu elgesiu pasižymėjo.

“Anksčiau atlikti tyrimai neparodė esminių skirtimų tarp homoseksualių moterų ir heteroseksualių partnerių šeimose augančių paauglių psichologinio prisitaikymo. JAV ir Jungtinėje Karalystėje atliktų tyrimų metodologija buvo pasitelkta ir tiriant lesbiečių šeimose Nyderlanduose augančių vaikų elgseną,“ – sakė viena pagrindinių tyrėjų Dr. Loes van Rijn-van Gelderen.

Tyrimo rezultatai parodė, kad tos pačios lyties tėvams būtų naudinga gauti konsultacijas, kaip išmokyti vaikus reaguoti į homofobinę stigmatizaciją. Profilaktinių vizitų pas gydytojus metu medikai turėtų pasidomėti, ar vaikas nepatiria patyčių ir atitinkamai rekomenduoti emocinės paramos paslaugas. Mažiau LGB asmenims tolerantiškose šalyse homoseksualių porų šeimose augantys paaugliai stigmatizaciją visuomenėje patiria dažniau.