Tyrimas: biseksualiems asmenims atvirai gyventi neleidžia bifobija?

Masačiusetso universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, jog dėl visuomenėje vyraujančios bifobijos biseksualūs asmenys yra priversti neatskleisti savo seksualinės orientacijos. Universiteto tyrėjai apklausė 745 biseksualius amerikiečius. Tyrimas atskleidė, jog biseksualūs respondentai yra diskriminuojami tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių asmenų.

Masačiusetso universiteto mokslininkų tyrime dalyvavę asmenys tikino dažniau esantys diskriminuojami heteroseksualių asmenų, tačiau neslėpė patyrę diskriminaciją ir iš LGT* asmenų bendruomenės. „Nors respondentai pabrėžė dažniau esantys diskriminuojami heteroseksualių asmenų, diskriminacijos poveikio skirtumas buvo nežymus,“ – tikino tyrėjai.

Šį reiškinį tyrimo autoriai įvardino „monoseksizmu“, arba „įsitikinimu, jog žmonės yra, arba gali būti, tik heteroseksualūs arba homoseksualūs“, o tai – „susiaurina“ žmogaus seksualumą iki dualistinės kategorijos. Tai reiškia, jog „monoseksizmas“ neigiamai veikia tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių asmenų įsitikinimus biseksualių asmenų atžvilgiu.

Dėl to, kad negali būti priskirti nė vienai dualistinei seksualumo kategorijai, biseksualūs asmenys gali likti „nesuprasti“ tiek heteroseksualių, tiek LGT* asmenų bendruomenėje. Dėl šios priežasties kai kurie biseksualūs asmenys renkasi neatskleisti savo seksualinės orientacijos. 2013 metais analitinių tyrimų agentūros „Pew Research Center“ atlikto tyrimo duomenimis, vos 28 proc. biseksualių amerikiečių savo seksualinę orientaciją atskleidė visiems savo artimiesiems.