Translytė karė taps pirmąja moterimi Jungtinėje Karalystėje, tarnaujančia priešakinėje fronto linijoje

Translytė karė taps pirmąja moterimi, tarnaujančia Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų priešakinėje fronto linijoje. 24 metų amžiaus Chloe Allen į armiją įstojo 2012 metais, o šiemet pradėjo lyties pakeitimo procesą.

Karė buvo įsitikusi, kad pradėjus lyties pakeitimo procesą jai teks palikti tarnybą Škotų Gvardijos pirmajame batalione dėl apribojimų moterims tarnauti  priešakinėje fronto linijoje. Tačiau po pokalbio su karjeros konsultantu buvo prieita išvados, kad karė kariuomenėje ir toliau eis šaulės ir šarvuočio vairuotojos pareigas.

Daugelis apribojimų moterims tarnauti  priešakinėje fronto linijoje Jungtinėje Karalystėje įvesti dėl to, kad priešakinėje fronto linijoje kariaujantys kariams tenka dalyvauti alinančiose pratybose ir kasdien nešioti apie 80 kg sveriančią amuniciją.

Kai kurie iš šių apribojimų buvo panaikinti šių metų liepos mėnesį. Tačiau nesitikėta, kad priešakinėje fronto linijoje moterys tarnaus iki 2018 metų.

Iš Kambrijos Šiaurės Vakarų Anglijoje kilusi Chloe Allen tikino atvirai kalbėdama apie savo jausmus ir lytinę tapatybę „pajutusi palengvėjimą“. „Didelė garbė kurti istoriją. Jaučiu, kad į mane žvelgia su žmogiška pagarba. Tikiuosi įkvėpti kitus žmones atsiskleisti ir būti savimi,“ – pabrėžė karė.