Trakuose ir Lazdijuose – Dominykas Vaitiekūnas, Tomas Vytautas Raskevičius ir Grytė Ruzgė

Š . m. gegužės 21 d. Trakų kultūros rūmuose ir gegužės 28 d. Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centre įvyko du informaciniai renginiai tema „Kodėl LGBT žmonėms reikalinga saugi aplinka“ ir fotografijų parodos „Įvairovės veidai“ atidarymas.
Šiuos informacinius renginius tema vedė aktorius ir laidų vedėjas Dominykas Vaitiekūnas, nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL žmogaus politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius ir psichologė bei dėstytoja Grytė Ruzgė.
Renginio vedėjų pasirinkta tema – tai kvietimas draugiškam pokalbiui apie pasirinkimus, kasdienybę ir situacijas, kurios kartais gyvenime gali tapti labai reikšmingos.
Pasak Europos Sąjungos užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini, LGBTI bendruomenės atstovai iki šiol dažnai susiduria su smurtu ir neapykantos nusikaltimais. Todėl kalbant apie LGBTI asmenis, klausantis jų gyvenimo istorijų bei viešinant bendruomenės padėtį tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, galima ženkliai sumažinti šios bendruomenės narių socialinę izoliaciją, stereotipų kūrimą ir vyravimą.
Tomas Vytautas Raskevičius teigė, kad dažnai LGBTI asmenys jaučiasi itin vieniši ir nesuprasti žmonių, todėl jie dar labiau nori užsisklęsti savyje niekam nepasakodami, kaip jaučiasi.
Dominykas Vaitiekūnas papildė T. V. Raskevičiaus mintį pasakodamas savo istoriją ir patvirtindamas, kad LGBTI bendruomenės nariams šeimos ir artimiausių draugų nuoširdus supratimas bei palaikymas gali būti pirmoji ir stipriausia pagalba savižudybės prevencijos srityje.
Taip pat Grytė Ruzgė pastebėjo, jog LGBTI bendruomenės asmenų ir jų šeimų psichoterapinės konsultacijos tiek individualiai, tiek grupėse, turi didžiulę naudą atskleidžiant, priimant ir suprantant susiformavusią savo ar artimo žmogaus lytinę tapatybę, seksualinę orientaciją ir kylančius vidinius konfliktus, susijusius su savo kūno ir emocijų priėmimu ir atskleidimu.
Nuoširdžiai dėkojame Trakų kultūros rūmams ir Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centrui už svetingą, draugišką ir jaukią aplinką bei priėmimą. Dėl šių įstaigų darbuotojų pagalbos ir susidomėjimo abu renginiai buvo įsimintini tiek dalyviams, tiek renginio vedėjams.
Paroda „Įvairovės veidai“ ir informacinis renginys toliau vyks į kitus Lietuvos regionus. Laukite naujienų apie renginius savo mieste!

Nutraukos iš Trakų kultūros rūmuose vykusio renginio:

 

Nuotraukos iš Lazdijų jaunimo centre vykusio renginio:

ESFA-logo-300x168DM-projekto-logotipas-300x300