TOP 10 LGBT* tematikos filmų

Nelsonas Mandela yra sakęs, jog neigiant žmogaus teises mes abejojame žmonija. Tiesa ta, kad žmonijos istorijoje niekuomet nebuvo tokio momento, kai visi individai buvo laikomi lygiais. Rasinė neapykanta, vergovė, luomų sistema bei moterų teisių ribojimai – tai tik keletas pavyzdžių, įrodančių pasaulio sampratos ypatumus. LGBT* teisių apribojimai – ne išimtis.

Tačiau tai ne tik šiuolaikinės turtų, individualumo bei patyčių pripildytos visuomenės problema, kaip daugelis galėtų pagalvoti. Nors formalūs homoseksualaus elgesio moksliniai tyrimai pradėti tik XIX a., bet randama nemažai įrodymų, jog tiek tokia seksualumo forma, tiek diskriminacija savo laiku buvo paplitę visose senojo pasaulio civilizacijose bei kultūrose.

Šiuo metu LGBT* bendruomenės nariai bei aktyvistai buriasi į organizacijas ir didina žmonių sąmoningumą apie neheteroseksualius žmones. Kasmetinės eitynės Baltic Pride, LGBT istorijos mėnuo bei kiti įvairūs renginiai žmones informuoja bei skatina keisti mąstymą, moko supratingumo, tolerancijos, reikalauja lygių teisių. Vienas paveikiausių būdų šiuolaikiniam žmogui gauti informaciją – medijos, ypač filmai. Jais pateikiama ne tik sausa medžiaga, bet ir istorija, sugraudinanti ir skatinanti suprasti, įrodanti, jog visi žmonės myli vienodai. Tad čia pateikiami 10 geriausių LGBT+ tematikos filmų, kuriuos neabejotinai verta pamatyti.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt.