Teisingumo ministerijoje – LGL organizuota konferencija apie šeimų apsaugą ir įvairovę

2021 m. rugsėjo 29 d. LGL surengė tarptautinę konferenciją „Šeimų apsauga ir įvairovė demokratinėje visuomenėje: problemos ir perspektyvos“ LR Teisingumo ministerijoje.

Konferencijoje buvo aptarti šeimų įvairovės ir LGBTIQ šeimų teisių pripažinimo teisiniai ir socialiniai klausimai, taip pat – privataus sektoriaus vaidmuo kuriant įvairioms šeimoms įtraukią aplinką ir lygias galimybes.

Lyčiai neutralaus partnerystės instituto įteisinimo klausimas ypatingai svarbus tos pačios lyties poroms, kurios savo santykių negali įtvirtinti santuoka. Kol senosios Europos Sąjungos demokratijos nuosekliai žengia link santuokos lygybės įtvirtinimo, įstatymai Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Slovakijoje neatliepia įvairių šeimų poreikių.

Konferencija organizuota bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija, Friedricho Eberto fondu, Šiaurės Ministrų Tarybos biuru Lietuvoje, Švedijos ambasada, JAV ambasada, Valonijos-Briuselio tarptautiniu biuru Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

© Augustas Didžgalvis