Švęskime LGBT* kultūrą Baltic Pride 2013 renginių metu!

Š.m. liepos 23-27 dienomis Vilniuje vyks Baltic Pride 2013 savaitės renginiai. Nepaisant to, kad liepos 27-ąją organizuojamos eitynės „Už lygybę“ susilaukė didelio visuomenės bei žiniasklaidos dėmesio, ši aplinkybė neturėtų užgožti savaitės trukmės Baltic Pride 2013 festivalio kultūrinės programos, turtingos savo įvairove.

Paroda „Nuo sutemų iki aušros – 20 LGBT* laisvės metų Lietuvoje“ Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) – tai pirmoji LGBT* istorijos ir kultūros paroda Lietuvoje, kuria siekiama perteikti svarbiausius LGBT* judėjimo momentus nepriklausomos Lietuvos istorijoje nuo homoseksualių santykių („sodomijos“) dekriminalizavimo 1993 m. iki šių dienų. Istorinė retrospektyva (t.y. fotografijos, TV reportažai, publikacijos) kartu su meno kūriniais atskleis politinę, socialinę bei asmeninę kovą dėl lygių teisių ir visuomenės pripažinimo.

LGBT* filmų festivalis “Kitoks kinas” – tai 18 dokumentinių ir vaidybinių filmų originalo kalbomis, kurie bus rodomi su angliškais ir lietuviškais subtitrais. Kai kuriuos filmus gyvai pristatys jų režisieriai, o festivalis apims ir José Arroyo iš Varviko universiteto (Jungtinė Karalystė) paskaitą apie Pedro Almodóvaro kūrybą.

Kiti renginiai apima literatūros skaitymus su tituluota poete Eileen Myles (Jungtinės Valstijos), meninių fotografijų parodas Pride festivalio kontekste, jaunų LGBT aktyvistų organizuojamus bendruomenės renginius bei nepriklausomų queer leidinių „mugę“.

Tarptautinė žmogaus teisių konferencija „Europos politikos gairės LGBT teisių apsaugos srityje“ sukvies žmogaus teisių gynėjus bei politikos formuotojus iš visos Europos įvertinti LGBT* teisių apsaugos srityje pasiektą progresą ir identifikuoti prioritetines sritis, kuriose reikalingi tolimesni veiksmai.

Lietuvos gėjų lyga (LGL), pagrindinė Baltic Pride 2013 organizatorė, siekia, jog festivalis būtų kuo labiau įvairus kaip ir jo dalyviai. Nuoširdžiai kviečiame Jus dalyvauti, diskutuoti, pajusti įkvėpimą ir žengti dar vieną svarbų žingsnelį lygybės ir įvairovės link Baltic Pride 2013 renginių metu.

Baltic Pride 2013 renginių programą galite parsisiųsti čia.