Švedijos liuteronės: „Popiežius Pranciškus teikia vilčių dėl permainų“

Popiežius Pranciškus suteikė vilčių dėl permainų Katalikų Bažnyčioje įvairiais moraliniais klausimais, bet šioje srityje dar reikia labai daug nuveikti, prieš svarbų pontifiko vizitą pareiškė Švedijos liberalios liuteronų bendruomenės lyderės.

„Aišku, kad jis yra pasakęs ir padaręs dalykų, teikiančių daug vilčių daugeliui katalikų ir net žmonėms, nepriklausantiems Katalikų Bažnyčiai“, – sakė pirmoji Švedijos liuteronų arkivyskupė Antje Jackelen (Antjė Jakelen).

Pradėjęs savo pontifikatą Pranciškus suteikė vilčių, kad jo vadovaujama Bažnyčia galėtų labiau toleruoti homoseksualumą, o birželio mėnesį jis sakė, jog krikščionys „privalo atsiprašyti“ gėjų ir lesbiečių už ankstesnį savo elgesį.

Vis dėlto balandžio mėnesį paskelbtose naujose Bažnyčios gairėse dėl šeimos gyvenimo homoseksualios poros nepripažįstamos.

„Kai popiežiaus buvo paklausta apie homoseksualumą ir jis atsakė „Kas aš toks, kad teisčiau?“, buvo pakurstytos tam tikros viltys“, – sakė A.Jackelen.

„Galima sakyti, kad kalbant apie šią konkrečią poziciją niekas nepasikeitė. Nekantriai laukiama praktinių permainų“, – pridūrė ji.