Švedijos kariuomenė pristatė karių atvirumą skatinančią kampaniją

Švedijos ginkluotosios pajėgos pristatė naują socialinę kampaniją „Kai kurių dalykų nereikia slėpti kamufliažu“, kuria ragina karius tarnauti neslepiant savo seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės. Visoje šalyje iškabinti socialinės kampanijos plakatai vaizduoja uniformuotą karę kamufliažo fone. Karės uniforma papuošta LGBT* bendruomenės simboliu – vaivorykštės spalvų vėliava.

Socialinės reklamos plakato apačioje rašoma: „Kai kurių dalykų nereikia slėpti kamufliažu.“ Plakatu Švedijos ginkluotosios pajėgos taip pat pabrėžia, kad lygybė yra „esminis demokratijos elementas.“ „Kariuomenėje mes elgiamės vieni su kitais pagarbiai, tad mūsų stiprybė – karių skirtumai. Esame socialiai įtrauki institucija, kurioje kiekvienas tarnaujantis jausis priimtas ir gerbiamas,“ – tikina Švedijos ginkluotųjų pajėgų reklama.

Švedija yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurioje LGBT* asmenys turi galimybę tarnauti kariuomenėje atvirai. LGBT* kariai Švedijos ginkluotose pajėgose atvirai tarnauja nuo 1976 metų. „Ši reklama nėra kontraversiškai ir neprieštarauja Švedijos socialinėms normoms ir realijoms. Tai – natūrali mūsų komunikacijos su visuomene dalis,“ – komentavo Švedijos ginkluotųjų pajėgų rinkodaros specialistas Robertas Forssas.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad Karių etikos kodeksas, draudžiantis diskriminaciją Lietuvos karinėse pajėgose, neapima seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės pagrindų. 2011 metais Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba po to, kai buvo gautas skundas dėl Karių etikos kodekse nenumatomo draudimo diskriminuoti seksualinės orientacijos pagrindu, rekomendavo šį pagrindą į kodeksą įtraukti.