Švedijos kariuomenė išreiškė paramą LGBT* bendruomenės eitynėms

Švedijos ginkluotosios pajėgos išreiškė paramą Stokholmo LGBT* bendruomenės eitynėms pasisakymu „Facebook“: nuotrauka, kurioje pavaizduoti kareivio batai su vaivorykštės spalvų raišteliais.

Prie nuotraukos, kurios paskelbimas sutapo su Stokholmo LGBT* eitynių savaite, buvo šis tekstas: „Mes esame pasiruošę eiti tiek, kiek tik reikia. Mūsų pareiga ginti jūsų teisę gyventi taip, kaip norite ir su kuo norite. Ir mes esame pasiruošę viskam, kad tą padarytumėme“.

Nemo Stjernströmas iš Švedijos ginkluotųjų pajėgų komunikacijos departamento paaiškino, ką reiškia šis pareiškimas.

„Mes iš dalies norėjome parodyti, kad neabejotinai palaikome visų lygias teises. Iš dalies mes taip pat aktyviai kasdien prisidedame prie užtikrinimo, jog galime laisvoje Švedijoje gyventi taip, kaip norime. Įpinti LGBT* vaivorykštės spalvas į uniformos detalę jau bandėme anksčiau ir sulaukėme išties teigiamo atgarsio. Taip tampa visiškai aišku, ką mes turime omenyje ir ką palaikome“, – dėstė N. Stjernströmas.

Tai buvo vienas daugiausiai reakcijų ir pasidalinimų socialinėje žiniasklaidoje sulaukusių kariuomenės pasisakymų.

„Jaučiame didžiulį palaikymą tiek iš mūsų sekėjų „Facebook“, tiek iš tų, kurie paprastai nesidomi kariuomenės reikalais“, – sako N. Stjernströmas.