Rusijoje įkalintas homoseksualus uzbekas žurnalistas pasikėsino į savo gyvybę

Rusijos tiriamosios žurnalistikos leidinio „Novaja Gazeta“ žurnalistas Khudoberdi Nurmatovas atsidūrė beviltiškoje situacijoje: šiuo metu Rusijoje suimtam homoseksualiam vyrui gresia deportacija į itin konservatyvią Uzbekiją, todėl jis pabandė atimti sau gyvybę.

Š. m. rugpjūčio 8 dieną Maskvos teismas nusprendė, kad po A.Feruzo slapyvardžiu besislepiantis K.Nurmatovas pažeidė imigracijos įstatymus ir todėl bus deportuotas į gimtąją Uzbekiją.

Žurnalisto advokato Danieliaus Haimovičiaus teigimu, K.Nurmatovas rugpjūčio 2 dieną bandė nusižudyti. „Jis bandė patekti į ligoninę, kurioje jaustųsi saugus“, – naujienų agentūrai TASS sakė advokatas.

Maskvos pareigūnai K.Nurmatovą sulaikė š. m. rugpjūčio 7 dieną prie pat redakcijos pastato dokumentų tikrinimo metu. Rusijos žiniasklaida rašo, kad K.Nurmatovas bijo, jog neslepiama seksualinė orientacija Uzbekijoje jam kels grėsmę. Šioje šalyje homoseksualumas laikomas nusikaltimu.

Asmens dokumentų neturintis K.Nurmatovas jau anksčiau prašė prieglobsčio Rusijoje, tačiau jo prašymas buvo atmestas. Vis dėlto tai – ne pirmas kartas, kai sulaikomas K.Nurmatovas. „Novaja gazeta“ praneša, kad pirmą kartą žurnalistas Uzbekijos saugumo tarnybų prašymu buvo suimtas šių metų kovą.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.