Slovakijoje – referendumas dėl LGBT* asmenų teisių apribojimo

Slovakijos Konstitucinis Teismas nusprendė perduoti sprendimą dėl LGBT* asmenų teisių suvaržymo į šalies piliečių rankas. Žmogaus teisių aktyvistai akcentuoja, kad viešas balsavimas LGBT* klausimais prieštarauja Slovakijos Konstitucijai.

Slovakijos prezidentas paskelbė, jog referendumas dėl tos pačios lyties asmenų santuokos  šalyje bus rengiamas 2015 vasario 7 dieną.

Prezidentas Andrejus Kiska pranešė, kad Slovakijos piliečių nuomonės santuokos lygybės klausimu bus atsiklausta todėl, kad konservatyvi organizacija „Aliansas už šeimą“ (angl. „Alliance for Family“) surinko per 400 000 vienalyčių porų sąjungoms nepritariančių slovakų parašų. Organizacijos atstovai agituoja rinkėjus balsuoti už „santuokos ir šeimos išsaugojimą“ bei „visuomenės vertybių apsaugojimą“.

Referendumu bus svarstomi trys LGBT* asmenų teises varžantys klausimai: santuokos, kaip vyro ir moters sąjungos, apibrėžimas; teisė įsivaikinti tik susituokusioms heteroseksualioms poroms; ir laisvas tėvų pasirinkimas dėl vaikų lytinio švietimo mokykloje.

LGBT* teisių aktyvistai pabrėžia, jog panašus referendumas prieštarauja Slovakijos Konstitucijai, kuri aiškiai apibrėžia, jog referendumu negali būti svarstomi pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių klausimai. Religinės bei prieš LGBT* asmenų teises nusiteikusios šalies organizacijos vis dažniau teikia Slovakijos LGBT* bendruomenės teises varžančias iniciatyvas.

Slovakijoje homoseksualūs santykiai dekriminalizuoti 1962 metais.