Sidabro medalį iškovojusi italė sveikinama dėl dviejų priežasčių

Plaukimo atvirame vandenyje žvaigždė Rachele Bruni tapo pirmąja Italijos sportininke, viešai paskelbusia apie savo homoseksualumą.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų 10 km plaukimo atvirame vandenyje maratono varžybose š. m. rugpjūčio 15 dieną sidabro medalį iškovojusi italė šį apdovanojimą skyrė savo šeimai, treneriui ir širdies draugei Dilettai Fainai.

Italijos žiniasklaida ir LGBT* žmogaus teises ginančios organizacijos tai pavadino istoriniu momentu šaliai, kurioje tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimas skinasi kelią lėčiau nei kitose Vakarų šalyse.

„La Reppublica“ pranešė, kad R.Bruni yra pirmoji italų sporto žvaigždė, viešai prisipažinusi, jog yra homoseksuali, nors gali būti, kad daugiau sportininkų yra apie tai atsivėrę savo šeimų nariams ir draugams, tačiau tai nebuvo“ nušviesta žiniasklaidos.

25 metų plaukikė sakė iš anksto neplanavusi šio savo žingsnio.

„Aš visada natūraliai žiūrėjau į savo seksualumą nejausdama jokio nerimo“, – sakė sportininkė laikraščiui „La Reppublica“.

„Man niekada nebuvo jokio reikalo apie tai kalbėti. Mano draugai, mano giminės, mano plaukimo komandos draugai – visi tai žinojo. Plakatams kabinti nebuvo jokio reikalo“, – kalbėjo ji.

Pasak didžiausios Italijoje LGBT* organizacijos „Arcigay“ lyderio Gabriele Piazzoni, R.Bruni žinutė savo draugei turi „neįtikėtiną galią“.

„Ji yra labai svarbi sportui ir žiniasklaidai, – sakė jis. – Mes pradedame skinti ilgus metus trukusios kovos vaisius“.

Italija tik pernai priėmė vienalyčių porų civilines sąjungas įteisinantį įstatymą ir tapo paskutine Vakarų Europos šalimi, teisiškai pripažinusia tos pačios lyties asmenų santykius.