Gėjų poros pažeminimas Londono „Sainsbury’s” parduotuvėje įžiebė bučinių protestą

Šimtai žmonių dalyvaus „Big Gay Kiss-In” akcijoje, vyksiančioje „Sainsbury’s” parduotuvėje, iš kurios anksčiau buvo išprašyta rankomis besilaikiusi gėjų pora.

Daugiau nei 250 socialinio tinklalapio „Facebook” vartotojų sutiko dalyvauti akcijoje, taip rodydami pasipriešinimą parduotuvės lankytojos ir apsaugos darbuotojo išreikštoms homofobiškoms pažiūroms.

„Sainsbury’s” parduotuvių tinklo vardas liūdnai pasklido rugpjūčio 8-ą dieną, kai iš Rytų Londone buvusios parduotuvės rankomis besilaikiusių gėjų pora buvo paprašyta išeiti, nes tai vienai iš parduotuvės lanktyojų pasirodė nederama.

Išvytieji Thomas’as Rees’as ir jo vaikinas Josh’as Bradwell’as teigė, kad jie buvo šokiruoti, kai jiems pasakė, jog laikymasis už rankų yra „netinkamas” elgesys.

“Mes tiesiog pirkome maisto pietums – vištos, bulvių, nieko neįprasto. Parduotuvėje išbuvome vos 4 minutes, laikėmės už rankų. Nieko nederamo nedarėme,” pasakojo J. Bradwell.

Parduotuvių tinklas poros atsiprašė ir davė £10 maisto kuponą, tačiau „Big Gay Kiss-In” akcijos rengėjai tikino, kad to negana.

Jie taip pat teigė, kad akcija rengiama, siekiant paskatinti „Sainsbury’s” „išnaudoti savo resursus ir užtikrinti, kad homofobija liktų praeityje.”

Renginio organizatorius Michael Segalov tikino: „Kai šimtai žmonių susirinks parduotuvėje gindami išvytąją porą, manau, žinutė bus išsiųsta visiems, kurie mano, jog meilės išreiškimas yra „nederamas elgesys”, nepaisant kokios lyties ar orientacijos tie žmonės yra.”

„Visi žinome, kaip yra sunku išdrįsti susikibus rankomis eiti gatve, pabučiuoti mylimąjį, kai žmonės taip dažnai yra mušami ir skaudžiai užgauliojami,” tęsė jis.