Seule LGBT* teisių rėmėjai surengė eitynes

Š. m. liepos 29 d. nepabūgę lietaus ir garsių konservatyviųjų krikščionių protestų tūkstančiai žmonių Seule dainomis, šokiais ir eitynėmis išreiškė palaikymą LGBT* bendruomenės atstovų teisėms.

Religingi pietų korėjiečiai jau ne pirmus metus bandė sutrukdyti kasmetinėms LGBT* bendruomenės eitynėms, surengdami protesto akciją ir bandydami fiziškai blokuoti eitynes. Apie 2 tūkst. policijos pareigūnų išsirikiavo aplink Rotušės aikštę, kur, atlikėjams dainuojant ir šokant ant scenos, eitynių dalyviai judėjo muzikos ritmu ir mojavo vėliavomis. Kitoje gatvės pusėje šimtai krikščionių aktyvistų skandavo šūkius, vadino homoseksualumą nuodėme ir ragino gėjus „sugrįžti pas Jėzų Kristų“.

Tačiau LGBT* bendruomenės festivalio dalyviai nepaisė protestų. Apie 10 tūkst. žmonių, nešinų transparantais ir vaivorykštės spalvų vėliavomis, vėliau pražygiavo Seulo centru.

„Esu laiminga, kad (policija) yra čia ir mes jaučiamės saugūs. Ne kiekviena šalis tą padarytų,“ – sakė Meghan Lefevre iš Kalifornijos. LGBT* teisių aktyvistai pastebi, kad pastaraisiais metais pasiekta pažangos: apklausos rodo, kad daugėja tolerancijos LGBT* bendruomenės atstovų atžvilgiu, ypač tarp jaunimo. Nuo 2000-aisiais pirmą kartą surengtų LGBT* bendruomenės eitynių, kuriose dalyvavo vos 50 žmonių, vėliausiuose renginiuose dalyvių skaičius smarkiai išaugo.