Sekmadieninė popietė su LGL savanoriais

Artėjant didžiausiam LGBT* bendruomenės renginiui Baltijos šalyse – Baltic Pride 2016 festivaliui, vis daugiau aktyvių ir iniciatyvių žmonių nori prisidėti prie festivalio organizatorių komandos. Asociacija LGL siekia plėsti savanorių sugebėjimus ir suteikti objektyvių žinių apie artėjančius renginius, todėl balandžio 3 d., sekmadienį, LGL savanoriai buvo pakviesti susirinkti pasisemti žinių ir įkvėpimo iš asociacijos darbuotojų, praktikantų bei Europos savanorių tarnybos savanorių (EST), specialiai jiems skirtuose mokymuose.

DSC_0222

EST savanorė, kuri prieš atvykdama į Lietuvą savanorystei LGL, Vokietijoje rašė publicistinius straipsnius, pristatė mokymų svečiams kūrybinio rašymo taisykles ir rekomendacijas. Ši tema yra itin svarbi jauniems LGL savanoriams, kurie nori prisidėti prie organizacijos veiklos rašydami įvairius straipsnius, kurdami renginių aprašymus ir pan. Renginio dalyviai taip pat galėjo atlikti praktinę – kūrybinę užduotį ir pritaikyti ką tik išgirstą informaciją.

Po kūrybinio rašymo savanoriams pristatyta LGL sandara bei darbo su savanoriais pobūdis. Visi buvo pakviesti apsvarstyti ir pasidalinti mintimis apie tai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti prie LGL veiklos prisidėti siekiantys savanoriai. Į diskusija aktyviai įsitraukė ir patys savanoriai aptardami kodėl norint prisidėti svarbu tam turėti laiko, kaip reikšminga yra motyvacija bei komunikacija su savanorių koordinatore. Dauguma dalyvių buvo priversti realistiškai permąstyti savo galimybes ir ryžtą atlikti prisiimtas užduotis, tačiau pačių savanorių teigimu – tokie apmąstymai tik į naudą.

DSC_0216Savanorių susitikime plačiai aptartas ir Baltic Pride 2016 festivalis, jo renginiai, pagrindiniai savanorių vaidmenys ir darbai. Nenuostabu, kad ši veikla yra tokia reikšminga – juk tai vieną kartą per 3 metus Lietuvoje vykstantis renginys, į Vilniaus miestą sutraukiantis šimtus svečių iš visos Lietuvos ir užsienio, o tam, kad viskas įvyktų sklandžiai, ties renginiu įtemptai darbuojasi keliasdešimties žmonių komanda.

DSC_0237Iš karto po mokymų savanoriai bei darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti neformaliame susitikime su Tarptautinės LGBTQ jaunimo ir studentų organizacijos IGLYO valdybos nariais iš Islandijos, Škotijos, Vokietijos, Rumunijos, Suomijos, Graikijos ir kitų Europos šalių. Organizacijoms pristačius savo pagrindines veiklas savanoriai turėjo progą asmeniškai ir atvirai pabendrauti su svarbias pareigas tarptautinėje organizacijoje einančiais jaunais LGBTQ aktyvistais, taip ne tik išplėsdami savo pažinčių ratą, bet ir sužinodami daugiau apie LGBTQ žmonių padėtį kitose Europos šalyse.

Jei ir tu nori tapti LGL komandos nariu bei su pasididžiavimu vadinti save vienu iš Baltic Pride 2016 festivalio organizatorių, dar ne vėlu prisijungti! Rašyk LGL savanorių koordinatorei Dianai – diana@gay.lt arba užsuk į vieną iš LGBT centro renginių ir išreikšk norą prisidėti.

Erazmus + LogoLGL is carrying out the 10 months project ‘Volunteering for Visibility and Inclusion’ under the Erasmus+ programme EVS (European Voluntary Service).