Seimui lygių galimybių kontrolieriaus nereikia

Už teisininkės Dianos Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės skyrimą lygių galimybių kontroliere per slaptą balsavimą buvo 48 parlamentarai, prieš – 42, 18 susilaikė, praneša naujienų agentūra BNS.

Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė balsavimą pavadino gėdingu, sakydama, jog šis balsavimas demonstruoja Seime vyraujančias homofobines nuotaikas. „Jei kas nors pasakys, kad šis Seimas yra homofobiškas, aš paplosiu“, – paskelbus balsavimo rezultatus sakė liberalė Dalia Kuodytė.

Pernai gruodį Seimas atmetė Lyros Jakulevičienės kandidatūrą į lygių galimybių kontrolieres.

Darbo partijos frakcijos narys Gediminas Jakavonis Seimo posėdyje sakė, kad „pretendentė nutylėjo ir slėpė savo nuolatinį dalyvavimą Lietuvos gėjų ir lesbiečių seminaruose, už dalyvavimą kuriuose buvo mokami pinigai“. „Lietuvos gėjų ir lesbiečių bylinėjimosi strategijoje ji aiškiai įvardyta kaip ekspertė. Ar tai nesukurs interesų konflikto šios organizacijos angažuotumo atžvilgiu?“ – klausė jis.

Socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė siūlė nesivadovauti gandais ir nežinant nieko apie kandidatę jos nesmerkti iš anksto.

D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė yra įsteigusi savo advokatų kontorą, dėsto Mykolo Romerio universitete. 2013 metų Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose advokatė D.Gubrevičiūtė-Kuzminskienė už pažeidžiamiausių grupių atstovavimą pripažinta metų žmogaus teisių advokate.

Prisistatydama Seime kaip kandidatė į lygių galimybių kontrolieres D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė teigia pritarianti tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

Šaltinis: lrytas.lt