Rusijoje uždrausti „šalies kultūrą teršiantys“ filmai

Rusijos vyriausybės atstovai pateikė siūlymą, kad filmai, kurie „teršia šalies kultūrą, kėsinasi į tautos vienybę ir konstitucinės santvarkos pamatus“ negali būti rodomi viešai. Š. m. sausio 1 dieną įsigalioti turėjęs įstatymas šiuo metu dar svarstomas. LGBT* teisių aktyvistai baiminasi, kad šis draudimas suteiks valdžios pareigūnams pretekstą filmuose cenzūruoti LGBT* temas ir personažus.

Rusijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis paragino šalies kultūros institucijas bei spaudą „puoselėti valstybės ir visuomenės stiprybę stiprinant tautos istorijos pagrindu diegiamas vertybes“.

Šalies LGBT* teisių organizacijų teigimu, šis įstatymas galutinai įteisins cenzūrą LGBT* klausimais. „Tai – dar vienas švelniai užmaskuotas išpuolis prieš Rusijos LGBT* bendruomenę“, – tikino dėl saugumo tapatybės atskleisti nenorėjęs aktyvistas. „Šiuo metu dėl taikomo įstatymo prieš homoseksualumo propagandą filmai, kuriuose veikia homoseksualūs personažai, leidžiami rodyti tik suaugusiems. Bet priėmus šį įstatymą mes būsime visiškai ištrinti iš Rusijos filmų ir kultūros“, – nuogąstavo jis.

2013 metais Rusijos valdžia nusitaikė į šalies LGBT* filmų festivalį. Apkaltinę šnipinėjimu kitų šalių valstybėms pareigūnai festivalio organizatoriams paskyrė baudą už „paramos iš užsienio nedeklaravimą“, nors pastarieji tikino jokios paramos negavę.