Rusija pataria Europoje atostogaujantiems piliečiams nesielgti homofobiškai

Rusijos Užsienio reikalų ministerija perspėja homofobiškai nusiteikus piliečius susilaikyti nuo homofobinių poelgių atostogų kitose Europos šalyse metu.

Atnaujintoje patarimų vykstantiems į užsienį skiltyje ministerija perspėja, kad keliaujantys po Europą ir Pietų bei Šiaurės Ameriką gali susidurti su „netradicinės seksualinės orientacijos asmenimis“. Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad iš Rusijos išvykstantys turistai „vengtų įžeidinėti ir sukelti konfliktų“ svetimose šalyse.

Patarimuose keliaujantiems į Prancūziją rekomenduojama „neįžeidinėti ir kitaip neužgaulioti“ LGBT bendruomenės atstovų. Keliaujantys į Ispaniją perspėjami, kad „viešas neigiamos nuomonės demonstravimas kitokios seksualinės orientacijos žmonių atžvilgiu nesulauks pritarimo iš kitų, todėl keliaujantys turėtų nuo to susilaikyti“.

Patarimuose į Daniją ir Austriją keliaujantiems Rusijos piliečiams taip pat nurodoma „susilaikyti nuo įžeidžiančių komentarų“ vietos LGBT* bendruomenės atstovų atžvilgiu.

Kanadai skirtoje skiltyje pateikiamas išsamiausias perspėjimas. Patarimuose rašoma, kad Kanadai būdinga „ilgalaikė fiksacija ties seksualine lygybe“ ir kad joje „jau seniai įteisintos tos pačios lyties porų santuokos“. Rusijos piliečiams siūloma susilaikyti nuo homofobiškų anekdotų ir primenama, kad „be viešo pasmerkimo, miestuose, kur gausu LGBT* asmenų (ypač Vankuveryje, Toronte ir Montrealyje) yra rizika būti nubaustiems pinigine bauda arba būti apkaltintais „neapykantos nusikaltimais“.

Vis dėlto panašūs patarimai pateikiami ne visoms šalims, kuriose LGBT asmenų teisės yra gerbiamos.

Nuo 2013 metų, kai Rusijoje buvo priimti įstatymai „prieš homoseksualumo propagandą“, homofobinių incidentų skaičius šalyje išaugo. Prieš LGBT* asmenis nusiteikusios teisėtvarkos ir valdžios institucijos naudojasi naujai priimtais įstatymais siekdamos užgniaužti vietinos LGBT* bendruomenės išraiškos ir žodžio laisvę.

Pranešimuose teigiama, kad šalyje pagausėjo išpuolių ir neapykantos nusikaltimų prieš LGBT* asmenis, tačiau policija dažnai neteikia pagalbos nukentėjusiesiems nuo šių nusikaltimų, todėl duomenys apie juos nėra išsamūs.