Rašytojas Haruki Murakami: „Pritariu vienalyčių porų teisei į santuoką“

Visame pasaulyje žinomas Japonijos rašytojas Haruki Murakami išreiškė paramą tos pačios lyties porų teisei į santuoką. Sausio 21 dieną Nobelio premijos laureatas laikinoje svetainėje, kurioje atsako į skaitytojų klausimus, tikino pritariantis santuokos lygybei.

Gerbėjo paprašytas išsakyti savo nuomonę apie homoseksualių asmenų santuoką, autorius atsakė: „Turiu labai daug homoseksualių draugų ir pažįstamų.“ „Visi jie – labai laimingi, kad galėjo oficialiai įteisinti savo santykius. Tai nuostabu. Kitaip tariant, palaikau tos pačios lyties asmenų teisę į santuoką,“– rašė autorius. H. Murakami tikino pažįstantis nemažai JAV susituokusių vienalyčių porų iš Japonijos.

Naujausias rašytojo romanas „Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo klajonių metai“, kurio jau per pirmąją savaitę Japonijoje parduota per milijoną egzempliorių, pasakoja homoseksualios poros istoriją. H. Murakami knygose veikia nemažai LGBT* herojų, pavyzdžiui, translytis bibliotekininkas romane „Kafka pakrantėje“ ar homoseksualus gelbėtojas trilogijoje „1Q84“.

Tos pačios lyties asmenų santuoka Japonijoje neįteisinta, tačiau šalyje pripažįstamos užsienyje sudarytos vienalyčių porų sąjungos.