Prasidėjo 2-oji ES LGBTI asmenų apklausa – jūsų nuomonė svarbi!

Prasidėjo 2-oji Europos lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių, interseksualių asmenų, taip pat nebinarinių ir kitų lyties normų neatitinkančių asmenų apklausa.

Be retų žiniasklaidos pranešimų apie lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių (LGBTI) asmenų diskriminaciją, visoje ES yra surinkta labai mažai palyginamų duomenų apie LGBTI žmonių kasdienę patirtį, susijusią su diskriminacija.

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra (FRA), siekdama paremti lygių galimybių teisės aktų leidybą ir politikos formavimą, pradėjo visos Europos Sąjungos LGBTI žmonių tyrimą. Tyrime naudojama anketa, kurią galima rasti internete. Laukiama 15 metų ir vyresnių gėjų, lesbiečių, biseksualų, translyčių bei interseksualių asmenų, gyvenančių Europos Sąjungoje, Serbijoje ar Šiaurės Makedonijoje, nuomonės.

Lithuania

Jūsų dalyvavimas apklausoje yra labai svarbus. Apklausa yra anoniminė, bus pateikiami tik apibendrinti rezultatai, pagal kuriuos niekas negalės sužinoti Jūsų atsakymų.

Remiantis tyrimo rezultatais, nacionaliniai ir Europos politikos formuotojai, o taip pat nevyriausybinės organizacijos galės tiksliau nukreipti savo teisių atstovavimo strategijas ir veiklą LGBTI bendruomenės labui, kad ši galėtų gyventi laisvai ir išreikšti save nediskriminacinėje aplinkoje. Siekiant, kad rezultatai būtų svarūs, Europos LGBTI tyrimas tikisi gausaus įvairių lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų grupių iš kiekvienos šalies dalyvavimo. Tai yra pirmas bandymas visos Europos Sąjungos mastu surinkti LGBTI patirtis didžiausiame iš kada nors atliktų šioje srityje tyrimų.

Jūsų nuomonė svarbi

www.lgbtisurvey.eu/lgbti

Apklausos tyrimą užsakė Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra (FRA). Techninį įgyvendinimą atlieka statistikos konsultavimo įmonė „Agilis“ o komunikacija vykdoma per „Homo Evolution“, įmonę, skirtą LGBTI bendruomenės komunikacijai.

EU FRA logo