“Prague Pride 2014” skirtas palaikyti gėjus ir lesbietes iš Rytų Europos

Rugpjūčio 11 – 17 d. vyks ketvirtasis Prague Pride festivalis, atkreipiantis dėmesį į gėjų, lesbiečių, biseksualų ir translyčių asmenų problemas. Pagrindinė renginių savaitės tema – skirtumai tarp Rytų ir Vakarų Europos.

Nors Čekijos Respublikai dar teks įdėti nemažai pastangų, kad prisivytų Vakarų Europos LGBT žmonių teisių standartus, ji išlieka tolerantiškiausia buvusio Rytų bloko valstybe. Dėl šios priežasties šių metų Prague Pride organizatoriai nusprendė paremti gėjus ir lesbietes į vakarus nuo Čekijos. Pastarieji iki šiol patiria savo šalies ir ekstremistų grupių persekiojimą.

„Žmonės Rytų šalyse negali organizuoti festivalių, panašių į mūsų Prague Pride. Maskvoje tokie paradai uždrausti iki 2112 m., o juose dalyvaujantieji rizikuoja būti užpulti policijos ar ekstremistų grupių,“ – sakė Prague Pride prezidentas Czeslaw Walek.

Todėl gėjai ir lesbietės, negalintys atsiskleisti savo šalyje, turės galimybę dalyvauti šių metų Prague Pride parade per atstumą.

Kaip tai vyks?

Gėjai ir lesbietės iš Rytų gali prisijungti prie apsaugotos svetainės LGBTavatars.cz, kur įsiregistruos ir susikurs profilį. Šioje saugioje aplinkoje jie galės pasirinkti asmenį, esantį Prahoje. Šie virtualūs veikėjai per mobiliąją programėlę dalinsis žinutėmis, nuotraukomis ir trumpais vaizdo klipais iš Prahos parado.

Taip dalyviai iš Rusijos ir kitų netolerantiškų šalių turės galimybę atsakyti, siųsti žinutes, peržiūrėti nuotraukas ir pajusti renginių atmosferą. Prague Pride paradą jie pamatys virtualių bičiulių akimis. „Kad svečiai iš Rytų jaustųsi saugiai, bendravimas svetainėje nereikalauja asmeninių duomenų viešinimo,“ – pabrėžė Czeslaw Walek. Viešą svetainės turinį galės pamatyti ir nepanorę dalyvauti socialiniuose mainuose.

Pagrindinė Prague Pride 2014 tema ryški ir vaizdinėje medžiagoje, kuri perteikia šeštojo dešimtmečio politinių plakatų stilių. Prague Pride prezidentas ir jo partneris Willem van der Bar tapo šios iniciatyvos veidais. Gegužę jie susituokė Nyderlanduose, šalyje, kuri siūlo lygias teises visoms poroms. Festivalio plakatas pasakos  ir Czeslaw bei Willem istoriją, kuri – puikus Rytų ir Vakarų bendravimo pavyzdys.

Prague Pride 2014 – kultūrinių ir socialinių renginių, debatų ir kūrybinių veiklų savaitė, šį kartą organizuojama Vltavos upės pakrantėje.

Prague Pride 2014 eitynėse žygiuos ir lietuviai – nacionalinės LGBT teisių organizacijos asociacijos LGL atstovai.