Poezijos skaitymai atvers naują lietuviškos LGBT istorijos puslapį

2013 m. vasario mėn. 6 d., Vilnius. Šiandien Vilniuje poezijos vakaru prasideda nemokamų renginių ciklas, skirtas atskleisti visuomenės įvairovę ir skatinti toleranciją. Skaitymai „Atsiverk poezijai – istorijos tarp eilučių“, kviečiantys atrasti poezijos universalumą, įvairialypiškumą ir pažvelgti į seksualumą kitu kampu, vyks 19 val. „Mint Vinetu“ knygyne (Šv. Ignoto 16/10).

„Lietuvoje dar neįprasta literatūroje aptikti meilės tos pačios lyties asmenims atgarsių, šios temos yra neatrasta žemė. Tad kviečiami dalyvauti ne tik tie, kurie rašo panašaus pobūdžio poeziją (galbūt tokių atsiras tik vienas kitas…), bet ir visi, prisidedantys prie tolerancijos kitokiems skatinimo. Viliamės, kad eilėraščiai paliks pėdsaką ‒ lyg šukę, kurią gali nešiotis akyje kaip krislą, bandyti išmirksėti, bet vargiai pavyks ‒ tai kūryba, kelianti ne visada patogius klausimus“, ‒ teigia literatūros kritikė Neringa Dangvydė, pati perskaitysianti keletą savo eilėraščių.

Poezijos vakaras – vienas iš projekto „LGBT istorijos mėnuo“ renginių. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – skatinti visuomenės toleranciją parodant lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių žmonių (toliau – LGBT) pasiekimus meno erdvėje ir socialiniame gyvenime.

LGBT istorijos mėnuo – kasmetis renginys, vykstantis visą vasario mėnesį įvairiose Europos valstybėse. Organizacijos ir bendruomenių grupės organizuoja įvairius kultūrinius, edukacinius, meninius renginius. „Tokio pobūdžio iniciatyvos ugdo visuomenės sąmoningumą, mažina diskriminaciją, padeda sukurti erdvę švietimui ir diskusijoms apie LGBT žmonių teises“, ‒ vienbalsiai tvirtina projektą Lietuvoje kuruojančios Ing Stankevičiūtė ir Elena Dapkūnaitė.

Kiti numatyti renginiai: vasario 11 d. 19 val. – pranešimas „Turkijos LGBT istorija: nuo Otomanų imperijos iki modernių laikų“ (angl. „LGBT History of Turkey: From Ottoman Empire to Modern Turkey“, LGBT centras, A. Jakšto g. 22‒15), vasario 13 d. 19 val. – dokumentinio filmo apie lesbiečių padėtį Vengrijoje „Tylos metai“ (angl. „Secret Years“, režisierė Mariá Takács, Vengrija) peržiūra („Skalvijos“ kino centras, A. Goštauto 2/15) ir vasario 16 d. 16 val. „Queer & Cozy“ mezgimo dirbtuvės (LGBT centras, A. Jakšto g. 22‒15).

Projektą įgyvendina LGBT Youth Scotland bendradarbiaujant su partneriais: Legebitra (Slovėnija), Inakost (Slovakija), Accept (Rumunija), LGBT Youth Ireland (Airija), Charlie (Čekija), Labrisz (Vengrija) ir Asociacija LGL (Lietuva).

Kontaktinis asmuo:
Ing Stankevičiūtė
LGL Valdybos narė
Tel. +37062956616
El. p. ing@anso.dk