Pirmieji LGL istorijoje EST savanorių mainai!

Dabartinis EST (Europos savanorių tarnybos) savanoris iš Italijos Yuri neseniai įgyvendino savo idėją suorganizuoti EST mainus su draugu. Susisiekęs su Nacionaline Agentūra ir keliais kitais EST savanoriais, jis su draugais šią idėją išplatino sukūręs Facebook grupę su detalia programa ir taisyklėmis. Deja, ryžto visiems neužteko, tačiau galų gale tam, kad įgyvendintų bendrą tikslą, jam pavyko suderinti savo energiją ir smalsumą su kolege ir drauge iš Ispanijos.

DSC_0635

Yuri ambicija įkvėpė jį susisiekti su Veronica, mergina iš Ispanijos, savanoriaujančia Jaunuolių Dienos Centre Panevėžyje. Iš pradžių ji trims dienoms įsitraukė į LGL darbuotojų kasdieninę rutiną ir prisijungė prie Savanorių susitikimo – nuostabūs jos dizaino ženkliukai jau greit atsiras internetinėje parduotuvėje. Jos įspūdžius galite rasti čia.

Tada atėjo Yuri eilė įsitraukti į dar nebandytą darbo sritį. Pradėjęs nuo turistinio vadovavimo per Vilnių, jis susisiekė su nedidele italų grupe, viešinčia Panevėžio organizacijoje su kitu Erasmus+ projektu. Jis taip pat įsitraukė į socialinių darbuotojų ir jiems gelbstinčių savanorių kasdienybę. Dienos centro lankytojų linksmumas Yuri buvo ypač maloni staigmena:  darbas su įvairių neurologinių būklių suaugusiais  žmonėmis savanoriui buvo įdomesnis ir pozityvesnis, nei jis tikėjosi. Savanoriavimo esmė pasirodė ne rūpestis ir pagalba, o nuoširdus dėmesys, kurio šiems žmonėms dažnai trūksta, bei kompanijos palaikymas.

13324461_10209353497453050_886642377_o“Jų šypsenų suteiktas džiaugsmas neįkainojamas nei laiku, nei pinigais.”

Dienos centro lankytojai taip pat gauna progų dalyvauti tokiuose renginiuose kaip Tarptautiniame Neįgaliųjų Teatrų Festivalyje „Širdys vilčiai plaka“ – kuriame galimybę sudalyvauti turėjo ir Yuri – tokie renginiai uždega vilties šviesą šių žmonių gyvenime.

Vos tik Yuri išvyko, Veronica įgyvendino savo asmeninį projektą, prie kurio dirbo EST metu ir kurio kūrimą Yuri buvo garbė paliudyti: Veronica atidarė savo parodą.

Mūsų EST savanoriai taip pat turėjo galimybę prisidėti prie renginio apie EST savanorystę,. Jis vyko mažo miestelio centrinėje aikštėje ir leido savanoriams pasidalinti savo EST dvasia ir savanorystės patirtimi su vietiniais gyventojais.

erasmus_logo2-1024x292Šiuo metu LGL vykdo 10 mėnesių truksiančius projektus „ Savanorystė dėl matomumo ir įtraukimo”  ir „ Matomumo ir lygybės link” pagal Erasmus+ programą EST (Europos savanorių tarnyba).