„Pink News“ komentatoriai pakraupę dėl požiūrio į LGBT bendruomenę Lietuvoje

Vos prieš keletą savaičių Lietuvą apskriejusi žinia apie Seimo nario Petro Gražulio dovaną LGBT centrui – kelnes su užtrauktuku užpakalyje, nepaliko abejingų. Parlamentaras, gerai žinomas dėl savo ypatingai griežtų pasisakymų (o kartais ir veiksmų) homoseksualų atžvilgiu, susilaukė nemenko dėmesio ir tarptautinėje bendruomenėje. Didžiausias Europos homoseksualų naujienų portalas „Pink News“ aprašė precedentų neturintį įvykį, o pats straipsnis netrumpai laikėsi „labiausiai komentuojamų“ skiltyje.

Minėtame užsienio portalo straipsnyje, komentatoriai buvo ypač aktyvūs. Dauguma išreiškė pasipiktinimą dėl tokio netinkamo P. Gražulio elgesio, jį smerkė bei kritikavo. Komentaruose parlamentaras buvo skatinamas suaugti, gerai apgalvoti savo elgesio padarinius, netgi atsistatydinti, o tokie homofobiški politikai, anot vienos iš komentatorių, apskritai turėtų būti pašalinti iš Europos Sąjungos.

Visgi daugelis straipsnio komentatorių, pritardami, jog Lietuvoje net ir elementariausios žmogaus teisės nėra gerbiamos, dėkojo tiems, kurie prisideda prie kitokios Lietuvos kūrimo kovodami už žmogaus teises.

Pasauliui nežabotu greičiu judant į priekį, Lietuva, nenorinti priimti naujovių ir laužyti susikurtų stereotipų, rodos, išlieka ta šalimi, kuri vis dar gyvena praeityje. „Mes, Didžioji Britanija, kadaise buvome tokioje pačioje situacijoje, kaip dabar Lietuva, tačiau užsimezgęs dialogas galiausiai laimėjo“ – teigė vienas „Pink News“ straipsnio komentatorius.

„Pink News“ straipsnį galite rasti čia.