Organizuojamas protestas prieš LGBT turinio cenzūrą Lietuvoje

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL rugsėjo 28 d. 12:00 val. organizuoja protestą prieš LGBT turinio cenzūrą Lietuvoje ir kviečia dalyvauti spaudos atstovus.

„Atėjo laikas įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą. Susitikime proteste ir paraginkime sprendimų priėmėjus panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, kuria remiantis ne kartą buvo apribota su LGBT bendruomene susijusi informacija“, – sako protesto organizatoriai.

„Nebegalime pasyviai stebėti, kaip cenzūruojamos mūsų tapatybės, o moksleiviams remiantis šio įstatymo nuostata nepateikiama jokios su jų lytiškumu susijusios informacijos. Naujausios LGL atliktos LGBT moksleivių apklausos duomenys rodo, kad LGBT moksleivių saugumo pojūtis Lietuvos mokyklose nuo 2017 metų reikšmingai mažėja“, – pabrėžia LGL vadovas Vladimiras Simonko.

„Palaikykime Teisingumo ministerijos pastangas panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatą, paraginkime Vyriausybę ir Seimo narius balsuoti už šią iniciatyvą ir išspręsti šią įsisenėjusią, žalą LGBT bendruomenei ir Lietuvos tarptautiniam įvaizdžiui darančią problemą“, – kviečia organizatoriai.

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL vykdo elektroninę peticiją, kuria raginama panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą. Peticiją jau pasirašė 10 917 žmonių.

Susitikime rugsėjo 28 d. 12:00 val. prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos laiptų!

Kontaktinis asmuo:

Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL

Vadovas

Vladimiras Simonko

+370 612 58211