Nobelio premijos laureatai ragina V. Putiną atšaukti prieš homoseksualus nukreiptą įstatymą

Aktorius Ianas McKellenas kartu su 27 Nobelio premijų laureatais parašė atvirą laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuriame ragina jį atšaukti prie homoseksualius asmenis nukreiptą įstatymą ir reiškia solidarumą su minėto įstatymo kritikais.

Laiškas, kuris antradienį buvo publikuotas laikraštyje „The Independent“, paskelbtas likus mažiau nei mėnesiui iki žiemos olimpinių žaidynių Sočyje, kurių atidaryme nedalyvaus daugelio didžiųjų Europos valstybių ir JAV lyderiai, tokiu būdu siekiantys parodyti savo kritišką požiūrį į tą įstatymą.

Pernai Valstybės Dūmos priimtas įstatymas, draudžiantis „netradicinių seksualinių santykių“ propagavimą nepilnamečių akivaizdoje, paskatino gėjų teisių aktyvistus paraginti tarptautinę bendriją boikotuoti vasario 7 dieną prasidėsiančią olimpiadą.

I.McKellanas, kuris milijonams žiūrovų pažįstamas kaip burtininkas Gendalfas iš kino trilogijų „Žiedų valdovas“ (The Lord of the Rings) ir „Hobitas“ (The Hobbit), parašė šį laišką kartu su savo draugu, Nobelio chemijos premijos laureatu Haroldu Kroto.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt