Atsiskleisk už LGBTI lygybę, žmogaus teises, Europą, balsuok

ILGA-Europe Europos parlamente Strasbūre pradėjo savo 2014 metų rinkimų kampaniją š.m. sausio 14 d. Patys Europos parlamento rinkimai vyks š.m. gegužės 22-25 d.

Kampanijos pradžia buvo pažymėta europarlamentarų ir kandidatų kitai kadencijai Pasižadėjimo kampanijai pasirašymu. Ją pasirašė atstovai iš penkių didžiausių politinių grupių: Roberta Metsola (EPP – Europos žmonių partija), Sylvie Guillaume (S&D – Progresyvus socialistų ir demokratų aljansas), Sophie in ’t Veld (ALDE – Europos liberalų ir demokratų aljansas), Ulrike Lunacek (Žalieji/EFA – Europos laisvasis aljansas), Dennis De Jong (GUE/NGL – Europos jungtinė kairiųjų konfederacinė grupė– Šiaurės žalieji kairieji).

Šios kampanijos tikslas yra dvilypis. Pirmiausia, ILGA-Europe nori užtikrinti, kad kandidatai į naująjį Europos parlamentą ir Europos komisiją viešai išreikštų pasižadėjimą: jeigu jie bus išrinkti kitai kadencijai ir toliau tęs šių institucijų įsipareigojimą žmogaus teisėms ir, ypač LGBTI lygybės klausimams. Siekdami šio tikslo, ILGA-Europe ir jos nariai susitikinės su kandidatais ir juos kvies pasirašyti 10 teiginių Pasižadėjimą. Pats Pasižadėjimas apibendrina pagrindines temas, ties kuriomis ILGA-Europe nori matyti progresą Europos Sąjungos (ES) lygmenyje per ateinančius penkis metus.

Gabi Calleja, ILGA-Europe vykdančiosios tarybos ko-pirmininkė teigė:

„Europos parlamentas visada buvo aktyviausia ir labiausiai atsakinga ES institucija, skleidžiant ir apsaugant žmogaus teises. Šiuo metu pamatinės ES vertybės – orumas, lygybė ir pagarba visiems, susiduria su iššūkiais dėl skirtingų ekstremizmo formų, ypač nacionalizmo ir religinio ekstremizmo. Dabar nei bet kada yra svarbiau, kad Europos parlamentas išliktų stipriu žmogaus teisių čempionu.

Per ateinančius penkerius metus mums reikia tvirtų įsipareigojimų iš būsimų europarlamentarų, kad jie užtikrintų, kad Europos parlamentas išliks „žmogaus teisių sergėtoju“ ir, kad laikys kitas ES institucijas ir valstybes nares atskaitingas ES įsteigimo principams.“

Antra, kampanija siekia aktyvinti ILGA-Europe narius, organizacijas ir individus visoje ES, prisiimti aktyvią poziciją šių metų rinkimuose. Iš dalies ir dėl to, jog 2009 metų Europos parlamento rinkimai pasižymėjo žemiausiu rinkėjų dalyvavimu Europos rinkimų istorijoje – 43 %.

Paulo Côrte-Real, ILGA-Europe vykdančiosios tarybos ko-pirmininkas teigė:

„Mūsų žinutė yra paprasta: jeigu tu lieki namuose ir neini balsuoti, tą padarys kiti. Tiktai užmezgant ryšį su kandidatais ir iš tikrųjų balsuojant, LGBTI problemos gali būti išgirstos, mūsų interesai atstovaujami bei teisės apgintos.

Dabar ne laikas būti ramiems. Euro skeptikai ir kraštutinių dešiniųjų judėjimai įgauna pagreitį, o jų rinkėjai pasižymi entuziazmu ir aktyvumu. Dabar mes turime galimybę balsuoti ir užtikrinti, kad ES išliks įsipareigojusi žmogaus teisių ir LGBTI lygybės klausimams.“

ILGA-Europe kampanijos tinklalapis turės interaktyvų ES žemėlapį, kuriame atsispindės, kiek kandidatų kiekvienoje ES valstybėje narėje prisijungė prie ILGA-Europe Pasižadėjimo. Taip pat paaiškins, kodėl Europiniai rinkimai yra svarbūs ir kur rasti daugiau informacijos apie juos. Galiausiai, bus paaiškinta, kokios organizacijos ir individai visoje ES gali prisijungti prie šios kampanijos.

ILGA-Europe yra tarptautinė lesbiečių, gėjų, biseksualių, transeksualių ir interseksualių asociacija Europos regionui, kuri dirba už LGBTI žmonių lygybę ir žmogaus teises Europoje: www.ilga-europe.org

Parengta, remiantis ILGA-Europe spaudos pranešimu.